۸۳۰ میلیارد ریال هزینه درمان بیماران خاص مازندران پرداخت شد

مدیر کل بیمه سلامت مازندران با اشاره به تشکیل صندوق بیماران صعب العلاج در دولت سیزدهم برای حمایت مالی از این بیماران گفت‌:‌ تاکنون ۸۳۰ میلیارد ریال از اعتبارات این صندوق برای هزینه درمان بیماران مازندران پرداخت شده است.
میرزایی اظهار داشت: سال گذشته با اختصاص بودجه پنج هزار میلیارد تومانی، صندوق بیماران خاص، صعب‌العلاج و نادر را راه اندازی شد تا بتواند بخشی از دغدغه این بیماران را از طریق حمایت‌های دولتی برطرف کند که هم اکنون این اقدام در مازندران اجرایی شده و رضایت بخش بوده است.
وی افزود: در این مدت تاکنون به پرونده پزشکی چهار هزار بیمار خاص و صعب العلاج مازندران رسیدگی شد و با تایید هزینه های صرف شده ۳۰۰ میلیارد ریال بابت اسناد درمانی ارائه شده از سوی آنها از طریق این صندوق پرداخت شد.
مدیر کل بیمه سلامت مازندران ادامه داد:‌ همچنین ۵۳۰ میلیارد ریال بابت ۱۰ هزار بیمار خاص مازندران ثبت شده در سامانه هزینه های درمانی پرداخت شد.
میرزایی استفاده و بهره مندی بیماران از خدمات این صندوق را منوط به ثبت نام و بارگذاری مدارک بیماری مورد تایید پزشک و کارشناسان بیمه سلامت در سامانه” شهروندی‌ بیمه سلامت”‌ عنوان کرد و ادامه داد:‌ برای این منظور افرادی که به این نوع بیماری ها مبتلا هستند می بایست به دفاتر پیشخوان دولت و نیز ادارات و نمایندگی های بیمه سلامت در شهرستان ها مراجعه کنند و مدارک خود را تحویل دهند تا ثبت نام آنها در سامانه مورد نظر انجام شود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، وی با اشاره به نبود اطلاعات جامع در خصوص تعداد بیماران خاص، ‌صعب العلاج و نادر استان گفت:‌ پیش بینی می شود حدود ۳۰ هزار بیمار خاص و صعب العلاج در این استان زندگی کنند که ۱۰ هزار نفر در سامانه شهروندی بیمه سلامت ثبت نام کردند و در حال حاضر از خدمات این صندوق حمایتی دولت برخودار هستند.

1402/4/12

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :