اجرای طرح دارویاری در ۶۴۰ داروخانه مازندران


مدیرکل بیمه سلامت مازندران، گفت: طرح دارویاری در سطح ۶۴۰ داروخانه استان در حال انجام است.
محمدرضا میرزایی، اظهار کرد: طرح دارویاری در سطح ۶۴۰ داروخانه استان در حال انجام است.
وی با اشاره به انجام‌ ۳ هزار بازدید از سطح داروخانه‌های استان، گفت: این مهم با هدف اینکه دارو با قیمت بالا در اختیار مردم قرار نگیرد، انجام شد.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران با اعلام اینکه 21۰ میلیارد تومان در راستای اجرای این طرح پرداخت شد، تصریح کرد: در بخش بیماران سرپایی بخش زیادی مطالبات اسفند ماه پرداخت شده و بقیه نیز در حال پرداخت است و در هزینه اسفندماه واریز شده و هیچ بدهکاری نخواهیم داشت.
میرزایی گفت: در حوزه بستری بیماران هم تا پایان دی ماه پرداخت شد و اسناد بهمن ماه و اسفند ماه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی درحال رسیدگی است تا پایان همین ماه پرداختی‌ها انجام می‌شود.
لازم به ذکر است طرح دارویار از تیرماه ۱۴۰۱ در سراسر کشور به اجرا گذاشته شد تا از این طریق کاهش پرداختی از جیب مردم و پرداخت هزینه‌های افزایش قیمت داروها توسط بیمه‌ها صورت گیرد.
در راستای اجرای سیاست‌های ارزی طرح دارویار با هدف انتقال یارانه دارو از طریق بیمه‌ها به مردم برنامه‌ریزی و اجرا شده تا با این روش پرداختی از جیب بیمار تغییری نداشته باشد. دولت نیز ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح دارویار اختصاص داده است که با پرداخت این رقم بار گران شدن قیمت داروها بر دوش بیماران نیفتد.

1402/1/31

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :