کشیک نانوایی‌ها طی تعطیلات عیدفطر در مازندران

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران گفت: به‌دلیل شرایط خاص استان و ورود مسافر از سراسر کشور در تعطیلات عید سعید فطر و تقاضا برای کالاهای اساسی در مجموع ۴هزار و ۱۷۶ تن سهمیه آرد فوق‌العاده علاوه بر سهمیه ثابت ماهانه به واحدهای خبازی کشیک اختصاص یافت.
عباسعلی وفایی‌نژاد، اظهار کرد: پس از اجرای موفق طرح کشیک نوروزی در طول تعطیلات نوروز امسال و خدمات رسانی مناسب به شهروندان و مسافران استان، در تعطیلات عید سعید فطر نیز تعداد ۲۶۱ واحد خبازی در استان مازندران به‌صورت فوق‌العاده به تولید نان و ارائه به همشهریان و مسافران می‌پردازند.
وی با اشاره به توریستی بودن استان مازندران، افزود: به‌دلیل شرایط خاص استان و ورود مسافر از سراسر کشور در تعطیلات عید سعید فطر و تقاضا برای کالاهای اساسی در مجموع ۴هزار و ۱۷۶ تن سهمیه آرد فوق‌العاده علاوه بر سهمیه ثابت ماهانه به واحدهای خبازی کشیک اختصاص یافت.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران بیان کرد: با تمهیدات صورت گرفته و ذخیره‌سازی آرد کافی در شهرستان‌ها هیچ نگرانی و کمبودی درباره آرد مورد نیاز واحدهای خبازی در استان وجود ندارد.
وفایی‌نژاد با توجه به ثبت ورود بیش از ۲۰میلیون مسافر به استان در ایام تعطیلات نوروز، اظهار کرد: به‌منظور تامین نان مسافران و شهروندان استان در ایام پایانی سال گذشته و نوروز ۱۴۰۲ تعداد ۳۸۴ واحد خبازی در استان مازندران به صورت فوق العاده اقدام به پخت و عرضه نان به شهروندان و مسافران استان کردند.
وی با بیان اینکه نان مورد نیاز شهروندان و مسافران استان در ایام نوروز تامین شد و هیچگونه کمبود و مشکلی برای تهیه نان در این ایام گزارش نشده است، افزود: در اجرای طرح کشیک نوروزی استان در مجموع ۲۴هزار و ۸۰۰ تن آرد فوق العاده علاوه بر سهمیه ثابت ماهانه در اختیار نانوایان قرار گرفت.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از فارس، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان همچنین اظهار کرد: به منظور نظارت بر آرد فوق العاده تخصیص یافته به خبازی‌ها و جلوگیری از هدررفت آن، تیم‌های بازرسی استانی متشکل از فرمانداری‌ها، اداره کل غله، صمت، جهاد کشاورزی، شبکه بهداشت و اتحادیه خبازان در ایام تعطیلات عید سعید فطر نیز بازدید میدانی از واحدهای خبازی را در دستور کار خود خواهند داشت.
وفایی‌نژاد خاطرنشان کرد: در ایام تعطیلات نوروز از یک‌هزار و ۱۸۶ واحد خبازی در تمامی شهرستان‌های استان بازدید به عمل آمد که طی آن تعداد ۲۲۱ واحد متخلف با ۸۱۷ عنوان تخلف شناسایی و گزارش آن جهت پیگیری قانونی به دستگاه‌های مربوطه ارسال شد.

1402/1/28

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :