مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران:ارزیابی قیمت تمام شده برنج برای ساماندهی بازار


مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران گفت: امسال دستگاه‌های متولی، قیمت تمام شده برنج را ارزیابی و پایه قیمت برنج را برای ساماندهی بازار برنج اعلام می کنند.
سیدعباس حسینی اظهارداشت: با توجه به در پیش بودن فصل برداشت برنج و همچنین لزوم مدیریت بازار برنج برای تحقق سود حداقلی کشاورزان، تدابیری اتخاذ شده است.
وی افزود: در این تصمیمات برآن شد تا بخش دولتی، خصوصی و تشکل‌های برنج و فعالان حوزه برنج در سطح مازندران توجه ویژه به کشاورزان داشته باشند همچنین در سال زارعی جاری و فصل برداشت برنج تشکل‌های فعال در این حوزه آمار‌هایی در حوزه برداشت برنج ارائه کنند تا تولید شلتوک، ارسال آنها و جابجایی برنج در مازندران به همراه ارسال به سراسر کشور مشخص شود.
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با اشاره به اینکه سامانه جامع انبار‌ها به صورت جدی در دستور کار دستگاه‌های دولتی، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت قرار گیرد، تصریح کرد: باید آمار هرگونه محصول برنج در شالیکوبی و انبار‌ها احصا شود تا حجم تولید و عرضه برنج مشخص شود و آمار لازم برای برنج موجود استان را در دست داشته باشیم.
حسینی بیان کرد: بازارسانی برنج از دیگر دغدغه است که مقرر شد تشکل‌های حوزه برنج براساس ظرفیت و توانمندی خود وارد میدان شوند و پای کار بیایند تا برنج‌های مورد نیاز خود را خریداری و به بازار‌های مختلف در سطح کشور ارسال کنند و حتی در زمینه صادرات برنج گام‌های بزرگ و اساسی بردارند.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل نیوز و به نقل ازخبرگزاری صدا و سیمای مازندران، وی با اشاره به اینکه آمادگی برای تأمین مورد نیاز برنج فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مجموعه‌های بزرگ تأمین نیاز کشور اعلام شود تا به جمع بندی لازم برسیم، بیان کرد: اعلام قیمت تمام شده برنج توسط دستگاه‌های دولتی امسال انجام می‌شود تا پایه قیمت بازار برنج اعلام شود پس باید همه ذی نفعان و تشکل‌های بخش خصوصی امسال نقش پررنگی در ساماندهی بازار برنج مازندران و کشور داشته باشند.
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران با اشاره به بحث تخصیص ارز ترجیحی، ادامه داد: در این زمینه مصوبه سفر دوم هیأت دولت و رئیس جمهور شهید در مازندران مطرح شد که در سطح وزارت جهاد کشاورزی با پیگیری انجمن واردکنندگان و دغدغه در حوزه افزایش قیمت برنج در سطح کشور برای مصرف کننده شکل گرفت و اقداماتی انجام شد تا از همه ظرفیت‌ها استفاده شود که ارز ترجیحی برای واردات برنج تخصیص داده نشود.

1403/04/20

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :