محور هراز به نام علامه حسن زاده آملی تغییر می کند

استاندار مازندران گفت: محور شریانی و پرتردد هراز به نام علامه حسن زاده آملی تغییر نام داده شود و زادگاه علامه حسن زاده آملی و روستای ایرا به منطقه ویژه فرهنگی و مذهبی تبدیل شود.
سید محمود حسینی پور در حاشیه دومین سالگرد ارتحال سالک توحیدی و علامه ذوفنون آیت الله حسن زاده آملی، اظهار کرد: آمل شهر شاخص در علم، اندیشه، تدبر، عرفان، فلسفه، فقاهت و سیاست است و آوازه علامه عارف و علامه حسن زاده آملی باعث درخشش و تلألو بیشتر شده است.
وی افزود: علامه حسن زاده آملی از دخایر علمی و برکات بزرگ جهان اسلام است و باید سال آینده ستاد ارتحال این عالم وارسته از شهرستان خارج شده و استانی برگزار شود تا مراسم گرامیداشت، انتشار آثار و برپایی کنگره ها در سطح استان دیده شود و برکات آن در سطح ملی و فرامنطقه ای انتشار یابد.
استاندار مازندران با اشاره به طرح توسعه مزار علامه ذوفنون در بیت الرحمه و روستای ایرا، تصریح کرد: باید بستر گردشگری مذهبی در این منطقه ایجاد شود تا مردم و علاقمندان دلداده اهل بیت و بزرگان دینی بهتر از این فضای معنوی و عرفانی بهره بگیرند.
حسینی پور تصریح کرد: محور هراز یکی از جاده های شریانی و ترانزیتی مهم کشور است که تردد بسیار بالایی در آن جریان دارد، در زمینه نامگذاری پیشنهادی مطرح شد تا این جاده استراتژیک به نام حضرت علامه حسن زاده آملی نامگذاری شود البته برای این مهم اقدامات لازم در حال پیگیری است تا در آینده نزدیک شاهد تغییر نام جاده هراز باشیم.

وی ادامه داد: این محور مواصلاتی قدمگاه و محل تردد بیشمار علامه حسن زاده آملی بوده است و ایشان تعصب خاصی هم به این مسیر داشتند و پیگیری های خاص و فراوان از مسؤولان برای این جاده و مردم منطقه از سوی آن عالم وارسته انجام شد.

1402/7/8

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :