مبادله بیش از یک میلیارد دلار کالا از گمرکات مازندران

سرپرست حوزه نظارت گمرکات مازندران از مبادله بیش از یک میلیارد دلار کالا از گمرکات استان خبر داد.
امیر جمشیدی گفت:مجموع تجارت خارجی گمرکات مازندران از ابتدای امسال تا پایان مرداد به ۲ میلیون و ۳۵۲ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۱۴۳ میلیون دلار رسید.
وی با بیان رشد تجارت خارجی از گمرکات مازندران، افزود: صادرات کالا‌های غیرنفتی در این مدت ۵۸۰ هزار تن به ارزش ۱۲۵ میلیون و ۲۹۰ هزار دلار بودکه نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر وزن ۲۳ درصد و از لحاظ ارزش ۵ درصد افزایش داشت.
سرپرست حوزه نظارت گمرکات مازندران گفت: همچنین یک میلیون و ۷۷۲ هزار تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۱۷ میلیون و ۵۷۴ هزار دلار از طریق گمرکات مازندران در این مدت وارد کشور شده که از نظر وزنی و ارزشی به ترتیب ۱۱۷ و ۱۰۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
جمشیدی پنج مقصد اول کالا‌های صادراتی گمرکات مازندران را عراق با ۵۷ هزار تن به ارزش ۶۵ میلیون و ۲۴۵ هزار دلار، روسیه با ۳۸۷ هزار تن کالابه ارزش ۲۱ میلیون و ۴۳۵ هزار دلار، ترکمنستان با ۲۰ هزار تن به ارزش پنج میلیون و ۸۹۷ هزار دلار، قزاقستان با ۹۱ هزار تن به ارزش پنج میلیون و ۳۳۹ هزاردلار و پاکستان با دو هزار تن به ارزش پنج میلیون و ۳۳۹ هزار دلار برشمرد.
وی تصریح کرد: ۱۰ قلم عمده صادراتی گمرکات مازندران را در این مدت فرآورده‌های لبنی، سیمان، موادپلاستیکی، فرآورده‌های گوناگون خوراکی، بستنی، کاغذ، فلزات معمولی، موادنساجی، اجزا و قطعات خودرو و ماشین آلات و اجزا و قطعات آن تشکیل می‌دهند.
سرپرست حوزه نظارت گمرکات مازندران کشور عمده مبدأ واردات کالا از گمرکات مازندران را امارات متحده عربی با ۷۸۰ هزار و ۳۷۰ تن به ارزش ۳۷۴ میلیون و ۵۰۷ هزار دلار، ترکیه با ۲۹۵ هزار و ۴۷۰ تن به ارزش ۲۸۲ میلیون و ۷۳۸ هزار دلار، روسیه ۲۶۲ هزار و ۸۰۳ تن به ارزش ۱۳۶ میلیون و ۱۴۹ هزار دلار، انگلستان با ۵۳ هزار تن به ارزش ۴۸ میلیون دلار و عمان با ۷۵ هزار تن به ارزش ۳۸ میلیون دلار اعلام کرد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان مازندران، جمشیدی گفت: ۱۰ قلم عمده کالا‌های وارداتی گمرکات مازندران در این پنج ماه شامل چربی‌ها و روغن‌های حیوانی ونباتی، ذرت دامی، جو دامی، کک نفتی، محصولات شیمیایی، گندم، چوب، روغن پایه، خوراک آماده دام و کمباین می‌باشد.

1402/6/12

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :