۶۱ درصد جمعیت مازندران زیر پوشش تامین اجتماعی

مدیرکل تأمین اجتماعی استان مازندران گفت: از کل جمعیت سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان، حدود دو میلیون نفر زیر پوشش خدمات تأمین اجتماعی قرار دارند که ۶۱ درصد جمعیت استان را شامل می‌شوند.
حسن فلاح، به مناسبت هفته تأمین اجتماعی با بیان اینکه این آمار از میانگین کشوری بیشتر است، اظهار کرد: بیش از یک میلیون و ۶۳۴ نفر بیمه شده اصلی هستند که از نظر تعداد بیمه شده و مستمری بگیران در رتبه نهم کشور قرار داریم.
وی افزود: پیش از انقلاب اسلامی، ۲۰ درصد جمعیت کشور تحت پوشش انواع بیمه‌ها بودند. این رقم اکنون به ۷۲ درصد رسیده و سهم مازندران ۵۳ درصد است.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان مازندران بیان کرد: رتبه سوم واحد‌های کارفرمایی در کشور متعلق به مازندران است. در مازندران ۱۰۲ هزار کارگاه کارفرماییِ فعال وجود دارد که لیست و حق بیمه ارائه می‌کنند.
فلاح اظهار کرد: در راستای سیاست‌های کلانِ سازمان، برای بیمه فراگیر خانوادگی، افزایش ۳۳ هزار نفری بیمه شده نسبت به سال قبل داشتیم که در بخش خانواده و دختران رتبه چهارم و دانشجویی رتبه ششم کشوری را به دست آوردیم.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صداوسیمای مازندران، وی عمده چالش تأمین اجتماعی مازندران را ناترازی منابع و مصارف صندوق و کسری نقدینگی دانست و افزود: در استان مازندران کل منابع ۱۱ هزار و ۸۶ میلیارد تومان بود، اما مصارف ۱۷ هزار و ۵۶۹ میلیارد تومان بود.

1402/4/27

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود