تعرفه‌های جدید گازبها با الزام مصرف بهینه در مازندران ابلاغ شد

مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت: بر اساس جزء یک بند «ز» و بند «ل» تبصره ۱۵ قانون بودجه، بایستی هم الگوی مصرف مجدداً بررسی و هم تعرفه‌های گاز برای پلکان‌های مختلف تعیین می‌شد.
قاسم مایلی رستمی، اظهار داشت: با همکاری که با کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اقتصادی دولت داشتیم، پیشنهادات به دولت ارائه، مصوبه اخذ و آیین‌نامه جدید تعرفه‌ها به زودی اعلام عمومی خواهد شد.
وی با بیان اینکه در آیین‌نامه جدید، هیچ افزایش تعرفه‌ای در قبوض گاز نسبت به آیین‌نامه قبلی نداشته‌ایم، ادامه داد: نسبت به تعرفه سال گذشته، تفاوت این آیین‌نامه جدید در این است که پلکان‌های مصرف به جای ۷۵ مترمکعبی، ۱۰۰ مترمکعبی است.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت: برای هر اقلیم از ۵ اقلیم، سقف مصرف مشخص شده که در آیین‌نامه قبلی، این تعیین الگوی مصرف به شفافیتی که در آیین نامه جدید وجود دارد، نبوده است.
مایلی رستمی تصر: در آیین‌نامه جدید، بحث پاداش خوش‌مصرفی، هم برای بخش خانگی و هم بخش‌های غیرخانگی، ازجمله صنایع و مشترکان عمده اعلام خواهد شد.
وی در خصوص جریمه پرمصرفی نیز گفت: جریمه پرمصرفی همان پلکان‌های ۱۱ و ۱۲ خواهد بود که تعرفه‌های نهایی از آن‌ها اخذ می‌شود.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران ادامه داد: الگوی مصرف به‌این گونه است که در سه پلکان اول، مشترکین کم‌مصرف قرار دارند، پلکان بعدی به ترتیب مصرف متوسط، پرمصرف و بسیار پرمصرف خواهند بود که برای بسیار پرمصرف‌ها، بحث قیمت ۶۰۰۰ تومان به ازای هر مترمکعب امسال، اجرایی خواهد شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مایلی رستمی با بیان این‌که حدود ۷۰ درصد مشترکان، الگوی مصرف را رعایت می‌کنند، گفت: تعداد مشترکان بسیار پرمصرف که بیش از ۳ برابر الگو مصرف گاز دارند، تنها کمتر از ۱ درصد مشترکان است.

1402/4/13

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :