۴۲۰ واحد صنعتی و تولیدی مازندران نیمه کاره است

مدیرکل صنعت معدن و تجارت مازندران تعداد واحدهای صنعتی و تولیدی نیمه کاره با پیشرفت بالای ۶۰ درصد در این استان را ۴۲۰ واحد اعلام کرد.
نادعلی کهنسال با اشاره به ۴۲۰ پروژه صنعتی و تولیدی نیمه‌کاره با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در استان گفت: با تکمیل این واحدها برای ۱۴ هزار نفر شغل ایجاد می‌شود.
وی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی در استان رشد یافته است، راه اندازی ۴۱۱ واحد صنعتی معدنی راکد و غیرفعال را از جمله برنامه‌های کارگروه تسهیل بیان کرد و گفت: از این تعداد ۲۰۰ باید در سال جاری به چرخه تولید برمی‌گردند.
مدیرکل صنعت و معدن مازندران شمار واحدهای صنعتی و تولیدی تملک شده توسط بانک‌ها را ۳۷ واحد بیان کرد و گفت: ۵۲ واحد صنعتی معدنی ورشکسته در استان وجود دارد که فعال کردن برنامه‌ها است.
کهنسال به هدف گذاری رشد اقتصادی ۸ درصدی در استان اشاره کرد و گفت: ۱۷۰ هزار واحد صنفی دارای پروانه و ۳۱ هزار واحد بدون پروانه در استان فعالیت می‌کنند.
وی کنترل و نظارت در بازار را از دیگر اقدامات بیان کرد و گفت: تشدید نظارت‌ها برای پیشگیری از تخلفات از برنامه‌های محوری این سازمان به شمار می‌رود.
مدیرکل صنعت معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه سال قبل ۵۴ میلیارد تومان از حقوق دولتی معادن وصول شده است، گفت: در استان ثبت فعالیت‌های معدنی به صورت کاداستر انجام می‌شود.

به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، کهنسال با بیان اینکه فعالیت‌های غیرقانونی معدنی در استان نداریم، گفت: دو واحد پروانه بهره برداری معدن در روستای برنت سوادکوه به دلیل مشکلات زیست محیطی در حال جابجایی است.

1402/4/6

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :