افتتاح خانه‌های محیط زیست در ۳ شهرستان مازندران

مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با اعلام اینکه افتتاح خانه‌های محیط زیست از ابتکارات محیط زیست است، گفت: خانه‌های محیط‌زیست بستری برای گفتمان‌سازی فراهم می‌کند که در سال گذشته ۵ خانه محیط زیست را افتتاح کردیم و امسال هم افتتاح خانه‌های محیط زیست را در شهرهای تنکابن، آمل و گلوگاه خواهیم داشت.
عطاءالله کاویان طی سخنانی در خطبه‌های قبل از نماز جمعه ساری، با گرامیداشت هفته محیط‌ زیست، اظهار کرد: استان مازندران ازلحاظ تنوع زیستی و مسائل زیست‌محیطی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین استان‌های کشور محسوب می‌شود.
وی افزود: با اشاره به وجود ۳۱ منطقه با عرصه ۵۱۰ هزار هکتار تحت مدیریت اداره کل محیط‌زیست مازندران، گفت: مازندران جز استان‌هایی با بیشترین تنوع زیستی محسوب می‌شود.
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست مازندران ادامه داد: بیش از ۴۰ درصد تنوع زیستی کشور در مازندران وجود دارد که نگهداری آن بسیار سخت و دشوار است؛ به‌ویژه در سال‌های اخیر که با رشد جمعیت و تنوع اقلیمی و سایر حوزه حفاظت محیط‌زیست شرایط سخت شده است.
کاویان تصریح کرد: برنامه‌های ما خارج از اسناد بالادستی و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری نیست و حفاظت و حراست از عرصه‌های زیستی را مطابق با همین برنامه‌ها در دستور کار داریم.
کاویان یادآور شد: باتوجه به اینکه یکی از اهداف مهم اشاعه فرهنگ زیست‌محیطی است در این زمینه از تمام ظرفیت‌ها بهره گرفتیم تا فضا را به سمت حفاظت بیشتر از محیط زیست سوق دهیم.
وی با اشاره به اینکه برخی از مباحثی مطرح می‌شود با واقعیت‌های حوزه محیط زیست ۱۸۰ درجه اختلاف دارد، افزود: همه مسائل را با رسانه‌ها مطرح کردیم تا برای مردم شفاف‌سازی شود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از فارس،کاویان با اشاره به فعالیت ۲۷۰ محیط‌بان در استان مازندران، گفت: از بین سه محیط‌بان ملی یک نفر از استان مازندران بوده که مایه افتخار و مباهات است.

1402/3/20

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :