سه وزارتخانه مامور خرید برنج کشاورزان مازندرانی


نماینده مردم شهرستان آمل درمجلس شورای اسلامی، اقدام دولت در مصوب کردن منع واردات برنج در زمان برداشت وعرضه برنج درسال جاری را یک کار ارزشمند و امیدوارکننده برای کشاورزان در تولید داخلی اعلام کرد و گفت: خوشبختانه دولت سه وزارتخانه علوم، بهداشت و درمان و دفاع را مامور خریداری برنج از کشاورزان کرده و این انتظار وجود دارد که خرید باتوجه به قیمت تمام‌شده برای کشاورز انجام شود و فضایی فراهم شود تا برداشت سال آینده نیز به سرعت به مرحله فروش برسد.
رضا حاجی پور اظهار داشت: با مصوبه دولت وابلاغ آن به وزارت جهادکشاورزی، مقررشد درزمان برداشت برنج داخلی از مردادماه تا حداقل آذرماه هیچ وارداتی انجام نشود.
وی به وجود مافیای پشت پرده در بازار برنج وهمچنین واردات این محصول به کشور اشاره کرد و افزود: در جلسه‌ای که با حضور سرپرست وزارت جهاد کشاورزی اعلام کردم که شما مقصر اصلی این اتفاق هستید چراکه برنج خارجی وارد کردید.
نماینده مردم شهرستان آمل درمجلس شورای اسلامی، اضافه کرد: میزان برنج اعلام شده وارداتی که نیاز واقعی برای جبران کسری کشور بوده را ۳۵۰ هزار تن اعلام کردند در حالی که بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن برنج وارد شده است.
حاجی پور با اعلام اینکه منع واردات جدید برنج در دولت مصوب شده‌ است، تصریح کرد: بنابراین تا زمان برداشت و توزیع برنج داخلی، برنج جدید وارد نمی‌شود.
وی دربخش دیگری با اشاره به رکود کامل وتوقف درخرید وفروش برنج در مازندران که از بهمن ماه سال گذشته تاکنون برنج مازاد شالیکاران این استان درانبارها وشالیکوبی های تبدیل برنج سفید دپو شده است، به شدت از تعلل دولت درساماندهی ومدیریت بازار برنج گلایه وانتقاد کرد وگفت: اقدام دولت در خرید برنج دپو شده دیرهنگام بوده است.
حاجی پور ادامه داد: باتوجه به زمان برداشت برنج تا حدود یک ماه آینده، همین الان هم برای خرید برنج دپو دیر شده است، درحالی که از اردیبهشت در صحن علنی مجلس در راستای شروع خرید برنج سخنرانی داشتم و سال‌های گذشته نیز همین اتفاق افتاد.
نماینده مردم آمل درمجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در دیدار با رییس‌جمهوری اعلام کردم که دولت باید برای خرید برنج از طریق وزارتخانه‌های مختلف با توجه به مصرف برنج خارجی برای کارکنان‌شان، ورود پیدا کند.
نماینده مردم شهرستان آمل درمجلس شورای اسلامی دربخش دیگری با اشاره به اینکه شعار تحقق حمایت از تولیدات داخلی را سرلوحه کار خودمان قرار می دهیم، برنج نیز مشمول همین تولیدات درداخل کشور است، خاطرنشان کرد: با توجه به تولیدی بیش از دومیلیون تنی برنج درکشور انتظارهست که هرچه سریعتر برنج خارجی ازچرخه خرید وفروش دربازار حذف و خرید و توزیع برنج ایرانی بلافاصله انجام شود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایسنا، وی یادآورشد: کشاورزان ما با ایمان و اعتقادشان کاشت برنج را انجام می‌دهند و انگیزه کشاورزان ما در راستای تولید و کاشت پایین نمی‌آید.

1402/3/16

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :