۹۲۴میلیارد تومان درآمد مالیاتی بین شهرداری‌ها، دهیاری و بخشداری‌های مازندران توزیع شد


مدیرکل امور مالیاتی استان مازندران با ارائه آماری از درآمد مالیاتی در مازندران، گفت: پارسال در استان بالغ بر ۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان مالیات و عوارض وصول کردیم که حدود ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان مالیات بوده و ۹۲۴ میلیارد تومان عوارض ارزش افزوده‌ای که وصول شد بین شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌های استان تقسیم شد.
محسن اسلامی با اعلام اینکه در مالیات ستانی نیازمند کار فرهنگی است، اظهار کرد: در بودجه سال ۱۴۰۲ منابع و مصارف ما ۲ هزار و ۸۰ میلیارد تومان است، نزدیک به ۸۰ درصد از بخش درآمدها حدود یک هزار و ۵۴ میلیارد تومان در نظر گرفته شد معادل ۵۱ درصد از سهم منابع عمومی دولت را به خود اختصاص می‌دهد. که از این میزان ۸۰ درصد مربوط به مالیات مستقیم و غیر مستقیم و مالیات بر واردات حاصل می‌شود.
وی با تاکید براینکه اگر عوارض وصول شده برای پروژه‌های استانی هزینه شود شاهد اتفاقات خوبی در استان و شهرها خواهیم بود، تصریح کرد: لازم است شهرداری‌ها به مردم توصیح دهند که چه نوع خدماتی را با دریافت مالیات صرف شهروندان کرده‌اند.
به گفته مدیرکل امور مالیاتی استان مازندران، از محل عوارض وصول شده توسط این اداره کل، ۱۴۲ میلیارد تومان در اختیار شهرستان ساری،۱۴۸ میلیارد تومان شهرستان بابل،۱۱۲ میلیارد تومان شهرستان آمل و نیز ۸۶ میلیارد تومان به شهرستان قائمشهر اختصاص داده شد.
اسلامی یادآور شد: سهم شهرداری ساری از محل ارزش افزوده و عوارض دریافتی اداره کل مالیاتی استان مازندران ۹۷ میلیارد تومان، شهرداری بابل ۷۰ میلیارد، شهرستان آمل ۶۶ میلیارد و شهرستان قائمشهر ۵۷ میلیارد تومان بوده است. همچنین مبالغی هم بین سایر شهرستان‌های مازندران توزیع شد.
وی با اعلام اینکه درآمدهای مالیاتی استان مازندران نسبت به سال گذشته ۱۰۵ درصد تحقق یافته و در کسب مالیات با رشد ۳۵ درصدی مواجه بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: امسال ۱۰ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مالیات پیش بینی می‌شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان مازندران با اعلام اینکه ۳۱ خردادماه امسال آخرین مهلت برای تسلیم اظهار نامه‌های مالیاتی مودیان است، گفت: در صورت عدم تسلیم اظهارنامه تا پایان مهلت تعیین شده برابر قانون با مودیان برخورد می‌شود.
این مسئول اظهار کرد: سال گذشته ۲۵۷ هزار اظهار نامه مالیاتی دریافت شد. حدود ۱۸۸ هزار نفر از مشمول تبصره ۱۰۰ شده و ۷۳ درصد در قالب تبصره ۱۰۰ اظهار نامه داده و مالیات تعیین شده را پذیرفتند.
اسلامی با بیان اینکه برای جلوگیری از فرار مالیاتی سال گذشته حدود ۱۰۰ هزار مودی جدید شناسایی شدند، تصریح کرد: با توجه به افزایش وصولی و درآمد ناشی از مالیات بر اساس شعار سال از واحدها تولیدی حمایت می‌کنیم بر اساس همین رویکرد در بودجه سال جاری مورد توجه قرار گرفته است.
وی بیشترین شکایات عدم اجرایی قانون مالیاتی را در بخش پزشکی اعلام کرد و گفت: یک‌هزار و ۲۱۸ گزارش مردمی نسبت به اعلام تخلفات داشتیم که حدود ۳۵ درصد تخلف کردند که برابر قانون به پرونده‌های آنها رسیدگی می‌شود.
اسلامی از اجرای طرح ابر پروژه اقتصادی با عنوان سامانه فروشگاهی یاد کرد و افزود: اگر این طرح به طور کامل اجرا شود جلوی چالش‌های اقتصادی مانند فرار مالیاتی و غیره گرفته می‌شود.
به گزارش صبح امل نیوز و به نقل از ایسنا، به گفته اسلامی طرح ابر پروژه فروشگاهی از اول آبان ماه سال ۱۴۰۱ به صورت مرحله‌ای آغاز شد که شامل شرکت‌های بورسی و فرا بورسی شد و در تاریخ اول دی ماه سال گذشته شرکت ها و سازمان‌های دولتی مکلف به اجرا آن شدند.

1402/3/12

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود