آغاز استقرار ناجیان غریق در سواحل دریای خزر

مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: امسال با تدابیر اتخاذ شده از سوی استانداری مازندران ۵۰۰ نقطه حادثه خیز که در سال‌های گذشته بیشترین غریق در این مناطق به وقوع پیوسته شناسایی و ۱۶۰۰ نفر از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر با مشارکت ناجیان غریق از امروز اول خرداد در این مناطق مستقر شدند.
غلامعلی فخاری با اشاره به اینکه ساماندهی دریا بزرگ‌ترین عملیات امداد و نجات از نظر مدت زمان است، افزود: اقدامات نجات غریق و امدادگران استان در مدت ۱۲۰ روز اجرای این طرح بسیار حائز اهمیت است.
وی با تاکید بر اینکه موفقیت در طرح ساماندهی دریا ضرورت‌هایی با خود دارد، اظهار داشت: افزایش حقوق ناجیان غریق با توجه به افزایش روز‌های کاری این افراد در طرح امسال از جمله این ضروریات است.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران مسدود کردن برخی راه‌های دسترسی به دریا را از دیگر مواردی عنوان کرد که برای پیشگیری از وقوع غرق‌شدگی در این استان لازم است و ادامه داد: به دستور استاندار مازندران همه دستگاه‌های اجرایی ملزم به مشارکت و هم افزایی با جمعیت هلال احمراستان هستند.
فخاری تصریح کرد: با مسدودسازی مسیر‌های پرخطر امکان حضور گردشگران و مسافران در نقاط خارج از حوزه استحفاظی و دسترسی ناجیان غریق حذف می‌شود و قدرت کنترل بر سواحل افزایش می‌یابد.
وی تاکید کرد: امدادگران ناجی غریق ابزار قانونی برخورد با افراد در خارج از طرح دریا را ندارند و حضور و تلاش نیرو‌های انتظامی می‌تواند بسیار در این زمینه یاریگر این افراد باشد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران همچنین با اشاره به اینکه وسایل تفریحی از جمله جت اسکی و قایقرانان در اختیار بهره‌برداران بخش خصوصی است، افزود: این مجموعه‌ها لازم است تا پیوست مورد نیاز در زمینه امداد و نجات را در برنامه کاری خود قرار دهند تا بدین صورت یار سوم و کمک‌حال امدادگران هلال احمر باشند. برای این منظور حدود ۱۰ دستگاه آمبولانس، جت اسکی و قایق‌های نجات به این استان آورده می‌شود.

1402/3/2

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :