طلاق و پیری جمعیت دو اولویت مهم استانداری مازندران در حوزه آسیبهای اجتماعی است

معاون استاندار مازندران با اشاره به این که از دانشگاه مازندران خواسته ایم که همکاری خود با دستگاه های اجرایی را در موضوعات فرهنگی اجتماعی افزایش دهد؛ گفت: طلاق و پیری جمعیت دو اولویت مهم استانداری مازندران در حوزه آسیبهای اجتماعی است که برای مقابله با آن برنامه داریم. ‎
روح الله سلگی، در جلسه بررسی آسیب های اجتماعی استان، گفت: از دانشگاه مازندران خواسته ایم کلیه پایان نامه های دانشجویان طی پنج سال اخیر در موضوعات فرهنگی اجتماعی استان را در اختیار دستگاه های اجرایی قرار دهند.
وی افزود: طلاق و پیری جمعیت دو اولویت مهم استانداری مازندران در حوزه آسیبهای اجتماعی است.
وی، ادامه داد: فرمانداران مکلفند هر هفته گزارش کارگروه اجتماعی با تمرکز بر این دو اولویت را اعلام نمایند
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، با بیان این که چالش طلاق و پیری جمعیت صرفا ریشه اقتصادی ندارد، اظهار داشت: توجه به انگاره ها و آموزه های غیر اصیل و غیربومی و خرده فرهنگ های وارداتی و غیر دینی و بی توجهی به فرهنگ اصیل بومی از عوامل اصلی شکل گیری این چالش هستند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، سلگی، یادآور شد: برنامه های ایجابی فرهنگی، بازگشت به ارزش ها و آداب و سنن اصیل مازندران و جشنوارهای بومی محلی مهم ترین راهبرد ما در مقابله با موج فرهنگ های وارداتی و هجمه فرهنگی است.

1402/2/22

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :