عرضه مرغ با قیمت بالاتر از ۷۳ هزار تومان ممنوع

معاون جهادکشاورزی مازندران با بیان اینکه مبنای تعزیراتی مرغ زنده از مرغداری، ۴۴ هزار تومان است در غیراینصورت به تعزیرات حکومتی معرفی می شوند، گفت: هرکسی مخل فروش مرغ بیشتر از ۷۳ هزار تومان است باید تعزیر شود.
سید محمد جعفری در جلسه تنظیم بازار جهاد کشاورزی مازندران که به صورت وبینار با مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها برگزار شد، گفت: از سال گذشته تلاش های فراوانی در بحث تنظیم بازار از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان انجام شد و امنیت غذایی به معنای واقعی صورت گرفت.
وی با تاکید براینکه هیچکس اجازه ندارد قیمت مرغ را بالاتر از ۷۳ هزار تومان عرضه کند و از امروز قیمت بیشتر از این به تعزیرات حکومتی معرفی می شوند، افزود: از امشب بازرس در ورودی هر کشتارگاه خواهیم گذاشت و کشتارگاه ها باید قیمت را اعلام کنند و قیمت بالاتر از ۷۳ هزار تومان تخلف است.
معاون جهادکشاورزی مازندران علت افزایش قیمت مرغ، عدم تمکین مرغداران به فروش مرغ با قیمت مصوب دانست و گفت: کشتارگاه‌های مازندران مرغ مورد نیاز را تامین نمی کنند، از امشب ۵۰ درصد تولید هر کشتارگاه باید به تهران ارسال شود.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران نیز در این جلسه، گفت: وضعیت جوجه ریزی استان مناسب است.
مسعود احمدی حاجی ادامه داد: قیمت مصوب اعلام شد و مرغداران باید بر اساس این قیمت اقدام به فروش کنند و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
وی افزود: عواملی که باعث گرانی گوشت مرغ می شوند با آنها برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایسنا، احمدی حاجی با بیان اینکه سازمان دامپزشکی باید تایید تخلیه در سامانه را مورد توجه قرار دهد، گفت: هر روز همکاران ما بازدید و نظارت از واحدهای مرغداری را که مرغ آنها به مرحله کشتار رسیده است داشته باشند.

1402/2/20

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :