اجتماع حسنیون آمل با دورهمی ۲هزار نفری شکل گرفت

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری آمل:
اجتماع حسنیون آمل با دورهمی ۲هزار نفری شکل گرفت
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری آمل درخصوص پهن شدن سفره افطاری ساده در مرکز این شهر گفت: این برنامه به مناسبت شب ولادت امام حسن مجتبی(ع) از سوی این سازمان، اداره روابط عمومی شهرداری و هیئات مذهبی آمل برپا شده و خوشبختانه استقبال خوبی هم از سوی مردم مومن و روزه‌دار و قشرهای مختلف شهروندان آملی شد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایسنا، مهدی باباپور افزود: برای این برنامه و سفره‌ای که پهن شده بود، حدود ۲هزار وعده افطاری میان شهروندان که سرسفره امام حسن مجتبی(ع) گردهم آمده بودند، توزیع شد.
وی با اشاره به اینکه پیش از پهن شدن سفره افطاری ویژه برنامه جشن نیمه ماه مبارک رمضان نیز با استقبال شهروندان آملی برگزار شده بود، اضافه کرد: دراین ویژه برنامه “هم خوانی سرود، تواشیح، مولودی خوانی، نمایش اجرا و آسمان شهرآمل نیز نورافشانی شد”.
مسئول یکی از هیئات مذهبی شهرستان آمل هم دراین خصوص گفت: از حدود یک هفته گذشته، جمعی از هیئات آمل برای برپایی باشکوه جشن ولادت امام حسن مجتبی(ع) و پذیرایی از شهروندان درسفره کریمانه و ضیافت افطاری تلاش ویژه‌ای داشتند تا این دورهمی باشکوه شکل بگیرد.
حسین حاجی زاده افزود: خوشبختانه در این برنامه و ضیافت افطاری ساده که هدف اصلی آن تشکیل اجتماع بزرگ حسنیون آمل بوده که خدا را شکر با استقبال خوب شهروندان آملی راه اندازی شد و انشالله همه ساله در شب ولادت امام حسن مجتبی(ع) این اجتماع بزرگ در آمل برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام بناگر از روحانیون شهرستان آمل در اجتماع بزرگ حسنیون آمل، گفت: ساده زیستی به زندگی ما آرامش می‌دهد و ماه رمضان فرصت مغتنمی برای تمرین ساده زیستی و میهمان کردن روزه داران به سفره‌های ساده است.
وی ادامه می‌دهد: این روزها همه درگیر تجملات دست و پاگیر زندگی شده‌اند، غرق در کالاهای بی‌مصرف که حتی برخی نحوه استفاده از این کالاها را هم نمی‌دانند و این درد بزرگی برای جامعه اسلامی است که با وجود ساده زیستی پیشوایان معصومش باز هم از آرامش ساده زیستی دور مانده است.
حجت الاسلام بناگر ادامه ‌داد: نیاز امروز ما بازگشت به گذشته و زندگی کردن به سبک ساده رمضان است، زندگی‌هایی که سرشار از معنویت و نور است، سرشار از دل‌های نزدیک به همه انسان‌ها است.
وی یادآورشد: کار خوبی که این سال‌ها در ایام رمضان به چشم می‌خورد، ترویج سفره‌های ساده در خیابان‌های شهر است و باید دست همه خیران و نیکوکارانی که این سفره‌ها را پهن می‌کنند، به گرمی بفشاریم.
وی یادآورشد: اگر همه ما در این ایام سفره‌های ساده پهن کنیم، فرصت افطاری دادن برای همه مهیا می‌شود و افرادی که وضعیت مالی ضعیف‌تری دارند هم می‌توانند در اطعام روزه داران سهیم شوند و ثواب ببرند، البته به شرط اینکه افطاری دادن‌ها میدان مسابقه خودنمایی نباشد.

1402/1/17

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :