۸۰ درصد تعهد اشتغال مازندران محقق شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران:
۸۰ درصد تعهد اشتغال مازندران محقق شد
معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران، گفت: ۸۰ درصد تعهد اشتغال سال ۱۴۰۱ مازندران با اعطای تسهیلات رونق تولید و حمایت از کسب و کارهای خرد محقق شد. ‎
به گزارش صبح آمل و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، حسن خیریانپور اظهار داشت: در سال جاری تعهد اشتغال استان ایجاد ۵۳ هزار شغل در بنگاه‌های اقتصادی خرد و بزرگ و واحدهای صنعتی و تولیدی بوده که از ابتدای فروردین تا ۲۰ بهمن سال جاری ۴۷ هزار شغل در استان ایجاد شده است.
وی خاطر نشان کرد: از این میزان اشتغال ایجاد شده در استان حدود ۲۰ هزار و ۸۶۳ شغل در بنگاه های اقتصادی مازندران با اعطای تسهیلات یک هزار میلیارد تومانی سرمایه در گردش بوده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران از ایجاد اشتغال جدید با احیای واحدهای صنعتی تعطیل شده در حدود ۱۱ ماه گذشته خبر داد و گفت: تعداد زیادی با برگشت به تولید ۲۵۰ واحد تولیدی راکد استان، صاحب شغل شدند.
خیریانپور با اشاره به تداوم تلاش‌ها برای تحقق رشد هشت درصدی در استان مازندران، اضافه کرد: رسیدن به این هدف در استان سخت اما دست یافتنی است.
وی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی با جذب به موقع اعتبارات و جذب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در استان برای تحقق رشد هشت درصدی در مازندران بکوشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران تصریح کرد: سهم کشاورزی و صنعت در اعتبارات استانی نیازمند بازنگری است و باید بودجه منطبق رونق اقتصادی در مازندران برای سال‌های آینده بسته شود.
خیرانپور ادامه داد: بنگاه‌های اقتصادی مازندران برای تحقق شعار سال و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان نیازمند حمایت‌های مالی هستند که به طور حتم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نگاه ویژه ای به این بخش خواهند داشت.
وی با بیان این که در سال گذشته حدود ۴۰ هزار شغل پایدار در استان مازندران ایجاد شد، گفت: در صورت تخصیص اعتبارات کافی تعهدات ایجاد اشتغال امسال در استان نهایی خواهد شد.

1401/11/24

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :