۵ پایگاه اورژانس شهری در امل مشغول فعالیت شبانه روزی است

معاون فنی و عملیات اورژانس ۱۱۵ مازندران:
۵ پایگاه اورژانس شهری در امل مشغول فعالیت شبانه روزی است/ با افزایش سرانه بهداشتی و درمانی در جامعه امید به زندگی افزایش پیدا می کند
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل گفت:
پايگاه‌ جاده ای محور مواصلاتی هراز واقع در منطقه رزکه نارنجستان، اورژانس جديد در بخش‌هاي امداد شهري و جاده‌اي است.
به گزارش صبح آمل، دکتر پژمان خسروی در حاشیه آئین افتتاح و بهره برداری پروژه اورژانس ۱۱۵ نارنجستان آمل که با حضور معاون فنی و عملیات اورژانس ۱۱۵ مازندران، فرماندار ویژه آمل و مسئولان شهری و استانی برگزار شد با اشاره به اينكه كمك به مصدومان و بيماران اورژانسي و ويزيت بيماران جاده‌اي و مسافران از اهداف پايگاه‌هاي اورژانس جاده‌اي و شهري است، خاطرنشان كرد: در چند سال اخير پوشش‌دهي و حضور اورژانس در مواقع سوانح پررنگ‌تر شده است.
وي افزود: به بركت پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي شاخص‌هاي بهداشتي و درماني در مازندران از رشد قابل توجهي برخوردار بوده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل اظهار داشت: هرچه سرانه بهداشتي و درماني در جامعه افزايش و بهبود يابد اميد به زندگي نيز در شهروندان افزايش خواهد يافت.
دکتر خسروی افزود: این پایگاه در منطقه رزکه با ۱۵۰ متر زیربنا با متراژ ۲۰۰ متر بنای محیطی احداث شد که براي ساخت اين مركز بهداشتي و امدادي حدود ۱۰۰ میلیارد ريال هزينه شد.
وی خاطرنشان کرد: با بهره برداري از اين مركز بهداشتي و درماني هشت نفر مشغول به کار شدند و ساكنان ۳۰ روستاي منطقه نیز از خدمات بهداشتي و درماني اين مركز بهره مند خواهند شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان آمل گفت: با توجه به اینکه در حوزه شهری شهرستان آمل در حال حاضر ۵ پایگاه اورژانس شهری مشغول به فعالیت شبانه روزی است براساس شاخص های توسعه اورژانس ۱۱۵ قطعا باید به تعداد پایگاههای اورژانس اضافه شود.
معاون فنی و عملیات اورژانس ۱۱۵ مازندران نیز در حاشیه این برنامه با اعلام اینکه دو پایگاه دیگر به شهرستان اضافه خواهد شد؛ تصریح کرد: علیرغم اینکه پایگاههای جاده ای هم در این شهرستان هست ۵ پایگاه جاده ای محور مواصلاتی هراز را داریم.
دکتر شریف زاده با اشاره به اینکه تنها اورژانس ملکی کشور در شهرستان امل برقرار و مشغول فعالیت است؛ گفت: دو پایگاه اورژانس در منطقه دابودشت و نظام آباد و یک پایگاه اورژانس نیز در محدوده حوزه شهری امامزاده عبدالله در حال تکمیل بناست که به محض تکمیل شدن سازه ا به فعالیت خودشان ادامه خواهند داد.
وی بیان داشت: با توجه به اینکه ۷۰ درصد حوادث ترافیکی ما در محدوده ۳۰ کیلومتری مدخل شهرها اتفاق می افتد و مصدومان زیادی هم دارد یکی از استراتژبکی ترین پایگاههایی که در محور مواصلاتی هراز است پایگاه جاده ای رزکه نارنجستان می باشد.

1401/11/21

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :