مازندرانی ها در مصرف گاز صرفه جویی کنند

مدیر عامل شرکت گاز مازندران هشدار داد:
مازندرانی ها در مصرف گاز صرفه جویی کنند
مدیر عامل شرکت گاز مازندران درباره آمادگی استان برای رویارویی با فصل سرما گفت: شرکت گاز استان برای تامین پایدار گاز در بخش های مختلف در فصول سرد سال آمادگی کامل دارد.
به گزارش صبح آمل و به نقل از ایرنا قاسم مایلی رستمی با اشاره به فراگیری سرما نسبت به خطر افت فشار گاز در استان هشدار داد و افزود: اگرچه خطوط انتقال گاز طبیعی به مقصد مازندران طی چند سال اخیر افزایش یافته است، اما واقعیت این است که مازندران در انتهای خط شبکه گازرسانی کشور قرار دارد ،به طور یقین عدم صرفه‌جویی در مصرف گاز طبیعی، افت فشار را همراه خواهد داشت.
وی بیان کرد: معتقدیم اطلاع رسانی دقیق، آگاهانه و شفاف مردم را برای مقابله با سرما و رعایت الگوی صحیح مصرف یاری می‌کند، امیدواریم با همکاری نیروهای این شرکت بتوانیم به بهترین شکل ممکن به هم استانی های عزیز خدمت رسانی مداوم و مستمر و در بالاترین سطح رضایتمندی مشترکین انجام دهیم.
مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران از اجرای طرح پایش مصرف گاز دستگاه‌های اجرایی و اماکن دولتی و عمومی استان با هدف مدیریت انرژی و رعایت الگوی مصرف خبر داد و گفت: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون، سه هزار مورد سازمان های ادارای و عمومی پایش شده‌اند.
مایلی رستمی افزود: براساس بخشنامه ابلاغی صرفه‌جویی در مصرف گاز از سوی معان اول رئیس جمهور، تشکیل جلسات مرتبط در استانداری، مکاتبه و ابلاغ به کلیه ادارات و نهادهای دولتی در جهت رعایت حداکثر صرفه‌جویی در مصرف گاز، شرکت گاز مازندران اقدام به تشکیل گشت‌های پایش مصرف گاز ادارات و ارگانهای دولتی نموده است.
وی با بیان اینکه از شروع این طرح تاکنون ۲۰۰ مورد اخطار به ادارات و ارگانهای دولتی استان که نسبت به رعایت الگوی مصرف اقدام نکرده‌اند، ابلاغ شده‌است؛ اظهار داشت: پیرو اخطارهای صادره، متاسفانه برخی از دوایر دولتی نه تنها در جهت رعایت الگوی مصرف اقدامی نکرده‌اند بلکه افزایش مصرف نیز داشته‌اند که به ناچار نسبت به قطع گاز آنها اقدام شده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان مازندران با بیان اینکه تاکنون گاز تعدادی از ارگان های دولتی در سطح استان قطع شده‌است، تصریح کرد: با برودت هوا و افزایش مصرف گاز، اخیرا تعداد ۲۰ دستگاه دولتی دیگر مشمول قطع گاز هستند که لیست آنها به استانداری اعلام شده و در صورت عدم اصلاح فوری در روند مصرف خود، گاز این دستگاه‌ها نیز قطع خواهد شد.
مایلی رستمی بر ضرورت صرفه‌جویی مشترکین خانگی و اداری در مصرف گاز تاکید کرد و اظهار داشت: به منظور صرفه‌جویی و مدیریت انرژی، از مسئولان ادارات درخواست شده بود که وسایل گرمایشی سازمان‌ها را یک ساعت قبل از اتمام ساعت کاری و نیز در تعطیلات آخر هفته خاموش کنند.
وی در خصوص پایداری جریان گاز در این فصل از سال گفت: با بسترسازی و تقویت زیرساخت‌های خطوط انتقال و شبکه‌های گازرسانی، روند تداوم خدمت رسانی به مردم استان از وضعیت مطلوبی برخوردار بوده و امیدواریم امسال و با اجرای تمهیدات لازم، هیچگونه قطعی گازی نداشته باشیم.

1401/10/3

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود