⬅با گرانفروشان با تمام توان برخورد میکنیم➡


رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل تاکید کرد:
“با گرانفروشان با تمام توان برخورد می‌کنیم ”
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل با بیان اینکه هیچ بانک و اداره ای حق تعطیلی واحدهای صنعتی را ندارد؛ گفت: با توجه به واحدهای معرفی شده از طریق سایت بهین‌یاب چنین شرطی (داشتن چک برگشتی به میزان ۲۵ درصد تعهدات) اجرایی است ولی برای تسهیلات کارا و … چنین شرایطی وجود ندارد.
چنگیز فروزان در خصوص توزیع گوشت قرمز اظهار داشت:
در انتهای سال گذشته و اوایل سال جاری توزیع گوشت منجمد و گرم به سازمان صنعت واگذاری شده که مقدار 60 تن با نظارت مستقیم و حضور بازرسان توزیع گردید و هم اکنون به خاطر سیاست‌های دولت گوشت وارداتی با ارز نیمایی انجام می پذیرد و به اندازه کافی در شهرستان موجود می باشد.
به گزارش صبح آمل وی با اشاره به اینکه در خصوص ساماندهی واحدهای عرضه لاستیک خودرو و سایر اقلام کالا اقداماتی صورت گرفته است؛ تصریح کرد: لاستیک‌های خودرو های سنگین با حواله توزیع می‌شود ولی در مورد لاستیک‌های خودرو های سواری با نظارت این اداره انجام می‌پذیرد بدینگونه که نمایندگان و عاملین توزیع لاستیک با اخذ مدارک و سند خودرو به راننندگان لاستیک تحویل می نمایند.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل به پرونده تخلف صنفی در رشته های مختلف در شهرستان آمل اشاره کرد و گفت: در ماه‌های اخیر بیشتر توان بازرسی در توزیع گوشت و شکر صرف شده است ولی سعی گردیده است با طرح های مختلف در انجام امور بازرسی غافل نشویم.
فروزان با تاکید بر اینکه با گرانفروشان با تمام توان برخورد می‌کنیم، خاطرنشان کرد: البته دلایل اصلی آن به خاطر نابسامانی اقتصادی کشور و تغییرات قیمتی پی‌درپی با هزینه‌های بالای اجاره واحد کسبی و … علت هایی هستند که با وجود پرهزینه شدن اما کماکان شاهد این نوع تخلف هستیم. ضمنا جایگاه و رتبه این اداره در سطح استان مقام اول می باشد و از نظر تعداد بازرسی 52% و از نظر تعداد برخورد 79% نسبت به شهرهای استان بالاتر می باشد.
وی با بیان اینکه نظارت بر فعالیت صنوف منجر به تشکیل چند پرونده در تعزیرات شد، بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۲۸۵ فقره پرونده به ارزش ریالی 5086890000 ریال تحت عناوین تخلف، گرانفروشی، قاچاق، تقلب، عدم درج قیمت و … تشکیل گردید.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل به وضعیت معادن شهرستان اشاره کرد و گفت: کل معادن آمل ۶۷ مورد که ۳۵ مورد فعال و در مجموع ۷۵ پروانه اکتشاف صادر شده است.
فروزان در پایان بیان داشت: حدود 15 درصد تسهیلات دولت مختص تسهیلات روستایی در صنایع خرد است و تعداد ۱۱ واحد به مبلغ 20090 میلیون ریال تسهیلات روستایی طرح کالا سال 97 می باشد.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :