فرماندار محمودآباد : روستاها ار انزوای سنتی و اقتصاد تک بعدی خارج شوند

فرماندار محمودآباد با اشاره به کمبود شغل و درآمد و تک بعدی بودن اقتصاد در روستا خواستار تقویت و پویا سازی و خروج از انزوای سنتی شد.
جلسه شروع اداری بخش سرخرود به ریاست یوسف پور فرماندار شهرستان محمودآباد و با حضور علی اسماعیلی نماینده مردم شهرستانهای محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی و هاشمی بخشدار سرخرود، موسوی نژاد شهردار، اعضای شورای شهر سرخرود، مدیران ادارات شهر سرخرود و دهیاران این بخش در سالن اجتماعات بخشداری سرخرود برگزار گردید.
فرماندار شهرستان محمودآباد طی سخنانی در این جلسه با اشاره به گزارش عملکرد ارائه شده از سوی رئیس جمهور به مقام معظم رهبری در خصوص اقدامات دولت تدبیر و امید طی سه سال گذشته گفت: خروج کشور از رکود اقتصادی و افزایش تعاملات جهانی و به سمت مثبت بردن آمار و ارقام و شاخص های اقتصادی همگی از اقدامات خوب این دولت بوده است .
یحیی یوسف پور اظهار داشت: آمار و ارقام و اعداد ارائه شده در حوزه اقتصادی از سوی دولت که به سادگی عنوان میگردد به سادگی تحقق نیافته و اهتمام و تلاش سختی را با خود به همراه داشته است و رشد اقتصادی کشور از رکود 8/6- در فضای فروش نفت با قیمت بشکه ای زیر 50 دلار می توان به جرعت گفت شاهکار دولت روحانی محسوب می گردد.
وی با اشاره به درآمد 800 میلیارد دلاری از فروش نفت طی هشت سال در دولت گذشته و آنهم با فروش نفت به قیمت بشکه ای 140 دلار افزود: این دولت میراث دار تورم بالای 40% و فضای پر تنش به لحاظ سیاسی و تعاملات ضعیف با دنیا از دولت قبلی می باشد.
فرماندار شهرستان محمودآباد خاطرنشان کرد: برای نخستین بار طی 60 سال گذشته در بخش صادرات محصولات غیر نفتی به نسبت واردات غیر نفتی شاهد ارتقاء تراز تجاری ایران از 25- میلیارد دلار به سمت مثبت شدن و فروش نفت از 1 میلیون بشکه به 2/3 میلیون بشکه در روز هستیم.
یوسف پور خطاب به دهیاران حاضر در جلسه گفت: مهترین مشکلات روستا در دو بخش زیر ساختی از جمله راه و آب و برق و گاز و… و همچنین کمبود و ضعف درآمد در روستاها می باشد و مهمترین علت مهاجرت جوانان و اهالی روستا از روستا به شهر پایین بودن درآمد و سطح رفاه اجتماعی ناشی از این موضوع می باشد و دهیاران باید برای توسعه اقتصادی روستاها تلاش بیشتری نمایند.
وی تصریح کرد: باید روستاها از اقتصاد تک بعدی از جمله کشاورزی خارج شده و به فکر کارآفرینی به غیر از کشاورزی در روستاها باشیم و امسال در اجرای طرح اقتصاد مقاومتی 85 پروژه در روستاهای محمودآباد اجرا خواهد شد.
نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد گفت: مردم به این دولت و برنامه ها و اقداماتش امیدوار هستند و نباید در دل مردم یاس را گذاشت و از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود برای توسعه و آبادانی روستاها بهره برد.
فرماندار محمودآباد بیان داشت: اگر در کشور قرار است اتفاقی بیفتد باید از روستا ها شروع شود و روستاها از استعداهای خوبی در حوزه صنایع دستی و گردشگری روستایی بهره مند هستند که باید در قالب کارگاههای تولیدی زود بازده بهره برد و اجرای این پروژه ها می تواند چرخ اقتصادی روستا را به حرکت در بیارد و در کشور ما حال حاضر 85% جایگاه اشتغال در اختیار کارگاههای تولیدی کوچک قرار دارد.
توجه به واحدهای تولیدی داخل بهترین راه مبارزه با قاچاق کالاست
همچنین ،یحیی یوسف پور طی سخنانی در کمیسیون قاچاق کالا و ارز شهرستان محمودآباد که با حضور اعضای این کمیسیون در فرمانداری محمودآباد تشکیل شد؛ اظهار داشت: قاچاق کالا عامل مخرب اقتصاد هر جامعه ای به شمار می رود که آثار به هنجاری از جمله کاهش تولیدات داخلی، افزایش بیکاری و رکود اقتصادی را با خود به همراه دارد و این معضل بیشتر گریبانگیر کشورهای در حال توسعه به نسبت سایر کشورهای توسعه یافته می باشد. وی ضمن قدردانی از زحمات اعضای کمیسیون قاچاق کالا و ارز شهرستان افزود: بدون تردید کاهش یا توقف رشد قاچاق در شهرستان مرهون جدیت و پشت کار یکایک اعضای این کمیسیون خواهد بود که انتظار می رود در سال جاری با حرکتی جهادی در پاسخ به دستور صریح مقام معظم رهبری مبنی بر مقابله همه جانبه با پدیده مخرب قاچاق کالا و تحقق سیاست های دولت تدبیر و امید بیش از پیش تلاش نمایند.
نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد با تاکید بر اهمیت آگاه سازی و آموزش اذهان عمومی نسبت به عواقب اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی و بالاخص پیامدهای فرهنگی قاچاق کالا مهمترین اصل در کاهش آمار قاچاق در کشور را اطلاع رسانی و مشارکت مردم در عدم استفاده از کالای قاچاق عنوان کرد.
یوسف پور ضمن اشاره به اهمیت برقراری مستمر و منظم گشت های مشترک بازرسی از واحدهای صنفی با همکاری دستگاه قضائی در راستای تحقق حقوق شهروندی خواستار جدیت دستگاههای عضو کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مبارزه با پدیده شوم قاچاق در شهرستان محمودآباد شد.
وی در تشریح گزارش عملکرد کمیسیون قاچاق کالا و ارز شهرستان محمودآباد در سالجاری گفت: امسال به همت ماموران نیروی انتطامی و با همکاری سایر دستگاههای عضو این ستاد مقدار تقریبی 7 تن چوب جنگلی قاچاق و 200 کیلو آرد خارج از شبکه توزیع و مقدار 9184 لیتر گازوئیل به ارزش 000/753/27 ریال و 25110 لیتر بنزین به ارزش 000/330/75 ریال خارج از شبکه توزیع می شد کشف و ضبط شد.
یوسف پور همچنین در تشریح آمار مقایسه ای عملکرد کمیسیون قاچاق کالا و ارز شهرستان محمودآباد در سه ماه اول سال 95 به نسبت مدت مشابه در سال 94 گفت: در سالجاری 12 تن چوپ قاچاق و 6390 پاکت سیگار قاچاق کشف و ضبط شد که شاهد افزایش 80% کشفیات کالای قاچاق در شهرستان هستیم.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :