Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/sobheamo/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/sobheamo/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/sobheamo/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/sobheamo/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/sobheamo/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

گزارش اختصاصی و ویژه صبح آمل از رواج پدیده شوم حیوان ازاری: از شکنجه گاه حیوانات تا تخلفات گسترده بعضی از دامپزشکان در آمل

h060-2صدای ناله حیوانات در باغ وحش آمل را خدا شنید و سیل آمد و این جنایتگاه بسته شد، صدای عقابی که پایش کرم افتاد و میمونی که پهلویش سوخته، این باغ وحش مکان فروش سگ های بیمار هم بود

آنقدر حرف برای نوشتن دارم که نمی دانم از کجا شروع کنم، در حالتی می نویسم که صدای زوزه سگی در پس زمینه خیال ذهنم مرا عذاب می دهد، سگی که جرمش زنده بودن در بین ما بود، سگی در حال زوزه کشیدن است، زوزه ای از جنس درد، با خدایش حرف می زند، مگر غیر اینکه خدای ما همه یکیست؛ چه می شود که یک انسان سگی را از گوش بلند می کند و به دفعات به زمین می کوبد و با مشت و لگد به جانش میفتد، سگ فرار نمی کند، به داخل ماشین صاحبش پناه می برد، عجیب هم نیست، سگ ذاتش وفاداری است! وفاداری به آن تا حد مرگ! آن شخص با بیل به جان سگ میفتد و هرچه در توان دارد می زند، حتی نوشتنش هم برای من سخت است تو چطور این سگ را می زنی، تو اشرف مخلوقاتی؟ فکرش، خواب را از سر جماعتی پرانده، صدای ناله این سگ هنوز در گوش هایمان پیچیده، این عذاب رهایمان نمی کند آنوقت تو میخندی؟ نزن، درد دارد، این سگ هم خدایی دارد.

راه دور نرویم، در همین امل زیبای خودمان که دیوار هایش پر شده از نقاشی های رنگارنگ تا کسی نبیند و چشمش را به همه اتفاقات ناگوار و بدش ببندد، یک انسان سگ بارداری را را با داس می زند، گوش و دمش را می برد، فکش را خورد می کند و صد ساچمه به بدنش شلیک می کند، حال اگر کسی در ان لحظه از این جنایت فیلم می گرفت، ما هم باید به دنبال یک جنایتکار از بین خودمان می بودیم؟

البته این حیوانات، وجودشان باعث سواستفاده بعضی نیز شده، از پناهگاهی که صاحبش سگ را با چوب و کلنگ می زند تا از احساسات حامیان حیوانات درآمدزایی کند تا دامپزشکی که سگ و گربه بیمار می فروشد و فردای مردن آن موجود پاسخگو نیست و اگر هم به دفعات در تشخیص خود اشتباه کند کسی نیست که وی را توبیخ کند و اینگونه می شود که در کشور و بالاخص شهرمان، هر دامپزشکی ساز خودش را می زند و نرخ خودش را دارد، یکی برای عقیم سازی 70 می گیرد دیگری 270، دکتری به اشتباه تشخیص سرطان را برای سگ و گربه می دهد و میلیونی درآمدزایی می کند و در آخر هم حیوان خانگی شما می میرد و صاحب ان نمی تواند موضوع را پیگیری کند اگر هم به سراغ نظام دامپزشکی برود، باید عطایش را به لقایش بخشید که حرفت خریدار ندارد، طبق شنیده شده ها هم متخصصی به جهت کارشناسی در این خصوص وجود ندارد.

وقتی پای درد و دل حامیانی نشستیم که هر روز به تعداد آنها افزود می شود، مجاب شدیم تا گزارشی در این خصوص تهیه کنیم و تهدیدهایی که در این مسیر به ما شد را نادید بگیریم، اینکه فلان دامپزشک امل خیلی نفوذ دارد و با دم شیر بازی نکن، ما تنها صدای مردمیم، همینکه دلشان از دردی که سالیان سال بر آنها گذشت خالی شد برای ما کافی است.

در ابتدای این گزارش طولانی، به پای صحبت های مهندس فاضل ارسلان یکی از حامیان حیوانات که سالیان سال در این امر تجربیات متفاوتی را کسب کرده نشستیم که صحبت های رد و بدل شده مابین ما، باعث تعجب شما خواهد شد.

اشتباه عمدی با سهوی، مسئله این است!

برداشت از صحبت ها نباید به این گونه باشد که دامپزشکان حق اشتباهی ندارند، امکان دارد در لحظه اشتباهی رخ دهد و آن اشتباه قابل چشم پوشی است اما امروزه کار به جایی رسیده که متخصصان تنها لقب دکتر، جراح و متخصص را یدک می کشند و دست به کاری می زنند که هیچ تخصصی در آن خصوص ندارند و وقتی این اشتباهات تکرار می شود و کسی توبیخ نمی شود باید کاری کرد

ایران بزرگترین مشتری سگ های ارمنستان

مافیای سگ در ارمنستان یکی از بزرگترین صادر کننده سگ به کشورهای حومه و بالاخص ایران است که از این کار به درآمدهای میلیونی رسیده و به جرات می توان گفت اکثریت سگ هایی که “صادراتی” گفته می شود از آن کشور می باشد.

سگ های وارداتی را باید از kennel club خرید

سگ وارداتی باید از کنل کلاب خریداری شود که این پرورشگاه موظف به توضیح در خصوص پیشینه سگ تولید شده از دید شجره، اصالت و بیماری های خانوادگی آن به شخص خریدار می باشد، همچنین طبق قوانین جهانی، برای واردات و صادرات سگ، باید حداقل دو ماه و واکسن های پاپی و چندگانه را زده باشد و طبق قوانین جهانی F.C.I ( the Fédération Cynologique Internationale) باید تمامی اسناد به شخص خریدار داده شود.

حیوانات در کنل های خارج کشور دارای حقوق هستند

کلاب، سگ را با در نظر گرفتن تمامی جوانب پرورش می دهد که حقوق سگ همانند حداقل فضا برای زندگی، غذای مناسب و مابقی مسائل رعایت می شود.

ژرمن های شیب دار

متاسفانه به جهت حضور سگ ها در شولاین و مسابقات مخصوص در نژاد ژرمن شپرد، داشتن شیب در سگ در حال رواج یافتن است و هرچه شیب بیشتر باشد، احتمال لنگش و فلجی در سن بالای چهار سال بیشتر خواهد شد و این یکی از مشکلاتی است که در آینده گریبان گیر آن موجود خواهد شد.

h060-1

دلالان سگ

واردات سگ بدون در نظر گرفتن اصالت سگ و امراضی که می تواند به کشور وارد کند منجر به شیوع بیماری های مهلکی مابین حیوانات می شود که کسی در این خصوص پاسخگو نیست و مرجعی برای رسیدگی به تخلفات وجود ندارد و دلالان امروزی، بر روی هر سگ 500 هزار تا یک میلیون سود در نظر دارند که همین موضوع باعث مشکلات عدیده ای شده است

یادآور شویم

گاها اتفاق و حوادث ناگواری همانند تصادف یا درگیری با حیوان دیگر برای سگ یا گربه شما رخ می دهد که صرف بردن حیوان به دامپزشک نباید منتظر وقوع معجزه باشیم و با توجه به امکانات، شرایط زندگی ما انتظار کاملا غیرمعقول است و نباید همیشه دامپزشک را مقصر دانست.

پرورش گاهی که اصولی نیست

در یک پرورشگاه باید به ازای هر سگ 10 متر مربع فضا در نظر گرفته شود در صورتی که در پرورشگاه های حومه و استان مازندران، که به صورت کاملا غیربهداشتی سگ نگهداری می کنند، به ازای هر متر یک سگ وارد می شود که در این صورت با ازدیاد بی رویه، منجر به درگیری بین آنها و مشکلات عدیده ای خواهد شد.

“م.و” و بریدر “و.ج” جزو معدود اشخاصی است که کار را کمی اصولی انجام می دهد و با در نظر گرفتن تمامی جوانب اقدام به نگهداری سگ می کند به گونه ای که برای هر سگ ده متر مربع فضا در نظر گرفته شده تا سگ فضای مناسبی را برای زندگی داشته باشد

سگ باز در آمل زیاد داریم

همگی خود را دانای برحق نژاد شناسی می دانند که عمدتا یک دهم نژادهای سگ را در روی عکس هم نمی شناسند. طبیعتا چنین انسان هایی جز پخش اکاذیب در مورد دیگران در جهت فروش حیوانات و دادن اطلاعات اشتباه به مردم که باعث گمراهی آنان می شود، فایده دیگری نخواهد داشت. شدند کماکه اگر دامپزشک یا بریدر مجربی از سلامت یا اصالت حیوان ایرادی بگیرد ناکارآمد، کلاهبردار و شیاد خوانده می شوند و دلیل آن هم قیمت پایین سگ و گربه می باشد که به صنم خودشان نشات گرفته از صداقت آنها است!

به پرنده فروشی های آمل نظارت بیشتری شود

اکثر اوقات مردم توله سگ های تازه به دنیا آمده و زیر دو ماه را می خرند و در این بین اشخاصی این توله هارا به کسانی که دانشی از نژاد سگ ندارند به عنوان سگ با اصالت می فروشند و امروزه این افراد بیشتر در پرنده فروشی ها فعالیت می کنند.

دو بحث مطرح می شود، ابتدا اینکه سگ مذکور به دلیل شرایط بد نگهداری دچار بیماری های مختلفی مانند انگل است و دیگری، شما با خرید آن سگ فضا را برای فعالیت و جرم بیشتر آن سگ باز محیا می کنید تا به جنایتش ادامه دهد.

توله کشی از سگ خواهر و برادر

توله کشی از سگ های هم خون باعث پراکنش ژن های متمرکز نژادی در نتایج اولیه خواهد بود و تولیدات بی کیفیتی از نسل های قبل خواهیم داشت. چه بسا ادامه روند منجر به بروز اختلافات فیزیکی خواهد شد.

باغ وحش آمل

طبق شنیده شده ها، باغ وحش آمل 2 سال است بسته شده اما نباید در خصوص جرمی که رخ داده صحبتی کرد؟ این مکان، جنایتگاه و شکنجه گاه حیوانات است، در آنجا باید حیوانات وحشی نگهداری شوند در صورتی که امروزه تبدیل به مکانی برای نگهداری سگ های مریض و بلاصاحب شده تا در زمان مناسب به شخصی فروخته شود.

چرا وقتی کسی قصد خرید سگ را دارد، بعد از دامپزشک سریعا سمت باغ وحش آمل می رود.

سگ های دزدی در باغ وحش آمل

به دفعات طبق مشادهدات بنده و دوستان من، در باغ وحش آمل سگ های که دزدی شده را به فروش می رسانند، اینکه چطور آن سگ به دست وی رسیده جای سوالات گوناگونی را به وجود می آورد.

میکروچیپت

میکروچیپت همان شناسنامه مصور و عدله ی غیرقابل انکار برای اثبات مالکیت حیوان می باشد تا صرفا داشتن عکس یا شناسنامه از حیوانی دلیل بر مالکیت آن حیوان نباشد.

نظر حضرت علی در خصوص سگ

امیرمومنان می فرماید: سگ ده خصلت دارد كه اگر در انسان باشند آن انسان جزء نيكان و سعدا خواهد بود، سگ از صاحبش در سختى جدا نمى شود و اين از نشانه هاى صابران است.، سگ خانه مخصوص ندارد و اين از صفات مجردان است، سگ غالبا در شب ظاهر مى شود و اين از صفات عابدان است، سگ همواره بيمناك است و اين علامت صالحان است سگ به كم دنيا راضى است و اين علامت عاشقان است.

سگ برای خودنمایی نیست

شخصی بدون آگاهی در خصوص نحوه نگهداری سگ اقدام به خرید این حیوان می کند و وقتی از زیبایی و ظاهر سگ سیر شد، جنایت هایی در حقش می کنند که انسانی نیست، از بریدن گوش سگ برای تنوع در ظاهر تا بریدن دم حیوان.

h060-3داستان تاسف بار بعضی پناهگاه ها

بعضی از مدیران پناهگاه ها، دست و پای سگ را با بیل می شکنند و از سگ در بدترین وضعیت ممکن عکس می گیرند تا در قبال حس زیبا و اشک هایی که از حامیان برای دل شکسته سگ جاری می شود درآمدی داشته باشند و بعد از مدتی سگ را یوتنایز(مرگ خاموش) می کنند.

جمع کردن سگ ها از سطح شهر و ریختن آنها در یک پناهگاه و بستن قلاده به آنها کار انسانی نیست، اگر قصد احداث پناهگاهی داریم باید با رعایت اصول و قواعد، مکانی را احداث کنیم.

مسئولان باغ وحش آمل پاسخگو باشند

مدیر باغ وحش باید پاسخگو باشد که به چه میزان در جذب مخاطب موفقیت داشته؟ کدام یک از جایگاه ها و قفس های باغ وحش برای حیوانات اصولی بود؟ شیر امل چه شد؟ شیر را در قفسی قرار دادند که علف در می آمد و آنقدر گشنه بود که علف می خورد! ایا می دانستید فنس های قفس شیر به گونه ای بود که اگر شیر ضربه ای میزد می توانست خارج شود اما شیر بیچاره که نای بلند شدن نداشت چه برسد به ضربه زدن! ایا قبول دارید که از سو مدیریت شما باغ وحش به این صورت درآمد؟ وضعیت خرس آمل به کجا کشید؟؟

عقاب باغ وحش آمل

عقاب باغ وحش آمل همیشه در مکانی ایستاده بود و از شدت لاغری پوستش به استخوانش چسبیده بود، عقاب را از روی سنگ بلند کردم که دیدم در زیر ماهیچه های کف پای راستش پر از کرم است

حیوانات وحشی باغ وحش آمل!

به جز گراز و خرس دیگر حیوان وحشی در باغ وحش وجود ندارد و باغ وحش پر شده از سگ های بیمار، خروس و خرگوش!

میمون سوخته!

در کنار قفس میمون که حیوانی بازیگوشی است، فیوز برقی قرار داشت که باعث شد حیوان را برق بگیرد و پهلویش بسوزد

باغ وحش آمل را خدا بست

بخش اعظم باغ وحش آمل در رودخانه هراز قرار گرفته و خوشبختانه با سیل اخیری که آمد این باغ وحش موقتا بسته شد اما سوالی که پیش می آید این است که حیوانات داخل آن کجا هستند؟ در چه وضعیتی نگهداری می شوند؟؟ آیا غرق شدند؟

سگ مریض باغ وحش آمل

با پول تو جیبی خودتان می توانید یک سگ از باغ وحش آمل بخرید که اگر سگ را نزد دامپزشک ببرید، باید منتظر شنیدن نام انواع بیماری ها در مورد سگ باشید که ساده ترین ان انگل حاد است. سگی را یاد دارم که در باغ وحش امل کلافی از انگل را بالا آورد که نشان از وضعیت اسفناک نگهداری حیوان می باشد.

سگ 30 میلیون تومانی

خرید و فروش سگ های بی اصالت در آمل زیاد است که رنج قیمت آنها از یک تا هشت میلیون می باشد اما سگ های اصیلی نیز خرید و فروش می شوند که سابقه چند قهرمانی در اروپا را دارند که قیمت آنها تا سی میلیون تومان نیز می رسد. سگ روتوایلر یکی از محبوب ترین سگ ها از دید من است که اگر اصیل و با شجره نامه باشد قیمت بالایی خواهد داشت

چرا هیچکس جلویشان را نمی گیرد

افرادی که با در دست داشتن سگ و جولان دادن در خیابان های آمل اقدام به جلب توجه و تبلیغات سو می کنند چه کسانی هستند؟ مامور آتش نشانی و افراد سودجوی دیگر، با سگ هایشان به خیابان ها می آیند و علاوه بر تبلیغ سگ خود و فروش توله، مبلغ این شایعه هستند که مربی سگ یا به قول خودشان Dog Teacher هستند که حتی اعتماد به نفسشان موجب به صدور کارت ویزیت نیز شده است و کاش حداقل می دانستند که Dog Trainer به معنی تربیت کننده سگ می باشد. مامور آتش نشانی و کسی که خود را مربی سگ معرفی می کند با چه مجوزی اقدام به این کار می کند که این جرم انها باعث پایمال شدن حق کسانی می شوند که با رفتن به دوره های مختلف کار را اصولی یاد گرفتند. سگ های آنها عموما پیر و کم سر و صدا و ظاهرا تربیت شده هستند که با این امر اقدام به فریفتن مردم می کنند، اگر سگ گردی در سطح شهر ممنوع است نباید تمام ذهنیت ها سمت داخل ماشین ها معطوف شودو قانون برای همه باید اعمال شود.

جرم بعضی از سگ گردانان در امل

مدعیان تربیت سگ در ابتدا باید به جرم های خود همانند نداشتن مجوز، نداشتن تحصیلات مرتبط یا تجربه کافی، تشویش اذهان عمومی، ایجاد رعب و وحشت در میان مردم و حیوان آزاری پاسخگو باشند.

قابل توجه مردم، حیوان گردی در آلمان نیز شرایط سختی دارد!

حیوان گردی در کشوری مانند آلمان که مهد سگ های دنیا است نیز شرایط خاصی دارد، به جز سگ های آموزش دیده، مجوز دار مخصوص معلولین، بیماران دیابتی، بیماران سرطانی، نابینایان سگ های دیگر اجازه تردد در مکان های عمومی را ندارند.

گربه را هنوز ندیده گفت سرطان دارد!

گربه را نزد دامپزشک معروف آمل بردم و بدون هیچگونه آزمایشی گفت گربه شما سرطان خون دارد! تنها گربه را دید و این حرف را زد، البته نخستین بار نیست که این اتفاق می افتاد این حرف را می گوید و چندین آمپول می زند و چند میلیونی کاسب می شود! این اگر اسمش کلاهبرداری نیست پس چیست

کلاهبرداری به این بزرگی؟

دامپزشکی از آمل به شهر دیگری می رود و از یک نفر سگ هاسکی می خرد که اصالت خاصی نداشت اما قیمت سگ اصیل را روی سگ می گذارد، هاسکی سگی است که در سن پایین باید گوش هایش فرم مشخص و کوتاه داشته باشند اما این سگ در 4 ماهگی هنوز هیچ علائمی از یک سگ اصیل را نداشت و درکمال تعجب این دامپزشک، ادعای وارداتی بودن سگ و شجره نامه را دارد که به وی گفتم اگر شما شجره نامه و pedigree این سگ را به من نشان بدهید به قیمت ده میلیون تومان این سگ را از شما می خرم! این دامپزشک معروف ما گفت من نمی دانم آنها چیست اما این سگ شجره نامه دارد! به وی بگویید که بداند پدیگری همان شجره نامه است و سگی که شما از دوست من 350 هزار تومان خریدی را با چه اصولی یک میلیون و هفتصد هزار تومان می فروشی؟ قسمت خنده دار و تاسف بار این است که به دوست بنده می گوید اگر من این سگ را به آمل ببرم و بگویم این سگ وارداتی است کسی می فهمد؟

همیشه نباید مقصر دانست

“م.و” را همیشه در حال خواندن کتاب می بینید و در حال بروز کردن اطلاعاتش در مورد حیوان ها است و جزو محدود دامپزشکان آمل و استان است که می توان لقب دامپزشک جراح را به وی داد، حال این موجب نمی شود که وی اشتباه نکند، وی هنجره سگ مرا جراحی کرد و در حین جراجی در اثر یک برش اشتباه گلوی یک تار گلوی بریده شد و سگ مرد. این دامپزشک اصل جراحی را بلد و متخصص است اما در خصوص بعضی دامپزشکان خانه از پای بست ویران است.

پانسیون یا دزدی؟

سگی را برای درمان نزد دامپزشک بردند و بعد از مراحل درمان، وقتی دامپزشک میبیند که سگ با ارزش است، علاوه بر هزینه درمان، مبلغی معادل درمان را برای پانسیون و نگهداری سگ درخواست می کند تا صاحب سگ را از بردن سگ پشیمان کند.

فعلا ببر خوب نشد بیا یک روش جدید تست کنیم!

حیوانی را نزد دامپزشک بردیم و این دکتر انواع آزمایش ها را گرفت سپس می گوید، حیوان را ببرید اگر بهتر نشد بعد سه روز دوباره برای آزمایش و تست های بیشتر بیاورید! ااینجا سوالی مطرح می شود که مگر شما مدرک دامپزشکی ندارید و لقب دکتر را یدک نمی کشید؟ مگر می شود روی جان موجود زنده (حیوان) آزمون و خطا کرد؟

دکتر گفته کورتون کراپی می کنم!؟

سگ یکی از دوستانم تصادف کرده بود و نزد همسایه دکتر معروف شهر بردیم که در کمال تعجب، به صاحب سگ که ناراحت است می گوید من کورتون کراپی می کنم نگران نباشید. جالب است بدانید که کورتون یک نوع مسکن برای رفع مقطعی درد است، ان سگ از خونریزی داخلی مرد!

بعد از صحبت های فاضل ارسلان، درد و دل حامیانی را می خوانید که سیل عظیم پیام هایشان باعث تعجب و تاسف شد که تصمیم گرفتیم تنها بدترین خاطرات که مایه تاسف همگان خواهد شد را بنویسیم

گربه ام را بردم اصلاح کنم اما …

برای اصلاح و زدن واکسن، گربه ام را نزد دامپزشک بردم، واکسن را زد و چون از گربه می ترسید،

آمپول بی هوشی به گربه تزریق می کند که طبق تحقیقات ما از نظام دامپزشکی تهران امری بی سابقه در تاریخ دامپزشکی است. وی بعداز بیهوش کردن گربه ، 2 الی 3 ساعت این گربه را رها می کند و به کارهایش می رسد و فراموش می کند که برای چه این گربه را بیهوش کرده، وقتی حیوان به هوش آمد دوباره اقدام به بی هوشی می کند و میزان دوز آمپول بی هوشی را افزایش می دهد که بعد از زدن آمپول دوم، گربه من به کما می رود، جالب این است که بعد از اصلاح گربه آن را می شورد و متوجه به کما رفتن گربه نمی شود. وقتی گربه را به منزل می آوریم و متوجه بی هوشی اش می شویم، با دکتر مربوطه صحبت می کنیم که وی این امر را عادی می داند و می گوید بعد از 12 ساعت هوشیار می شود اما بعد از 72 ساعت وقتی چندین دفعه به وی زنگ زدیم گفت الان وقت ندارم و شما گربه را فردا به مطب بیاورید و فردای آن روز حیوان مرد. پدرم گربه را سراسیمه نزد دامپزشک برد و به منزل برگشت تا ما را همراه خود ببرد، اما بدون اطلاع دادن به ما گربه را کالبد شکافی می کند و جسدش را دور می اندازد و به ما تحویل نمی دهد ما را دلیل مرگ گربه می داند و می گوید چند قطره شیر دادین و گربه خفه شد!

یکی دیگر از حامیان هم صحبت هایی در این خصوص با خبرنگار صبح آمل داشت که شما را به خواندن آن دعوت می کنم.

یک سرو هزار سودا در کلینیک ها و نظام دامپزشکی

سگ و گربه در اولویت نظام دامپزشکی قرار ندارند و هیچ نظارتی در خصوص دامپزشکان مرتبط با دام کوچک وجود ندارد. یکی از مشکلات این دامپرشکی ها نبود بهداشت در کلینیک آنها است و چون یک دامپزشک در آنجا در حال فعالیت است و باید خودش تمامی کارها را انجام دهد، امکان شیوع بیماری هایی همانند دیستمپر در بین حیوانات وجود دارد. یکی دیگر از امکاناتی که باید به صاحب سگ ارائه شود این است که در حین عمل باید فیلمی از اقدامات ضبط شود و به مشتری داده شود تا آن شخص بداند بابت چه امری پول پرداخت می کند.

از 70 تا 270 هزار تومان

وقتی بحث عقیم سازی حیوانات می شود، طبق شنیده شده ها، رنج قیمت از هفتاد هزار تومان تا دویست و هفتاد تومان متغیر است که این نشان می دهد دامپزشکان شهر، هر کس ساز خودش را می زند.

برای دانستن جزییات پناهگاه نزد مهندس احمد وشتانی نماینده انجن حمایت از حیانات کشور در استان مازندران رفتم و در خصوص جزییات آن سوال پرسیدم

شهرداری از من شکایت کرده!

بعد از گذشت چندین جلسه در خصوص اجرای دستورالعمل کنترل جمعیت حیوانات، هر زمان نزد مدیر سازمان پسماند آمل رفتم، به بهانه های مختلف من را پس زد که در روز آخر، عکس سگی که درآمل در سرمای سخت، یخ زده بود را به وی نشان دادم که عصبانی شد و از بنده از طرف شهرداری شکایت شد

با وشتانی مشکل دارید،به حیوانات چه ربطی دارد؟

اگر شهرداری با وشتانی مشکل دارد، شخص دیگری مسئولیت کار را قبول می کند تا کار سریع تر انجام شود نیت کار مهم است تا حیوانات آمل و حومه از این حالت خارج شوند.

h060-4

سازمانی کنترل و ساماندهی سگ های بی سرپرست

سازمان پسماند مربوط به زباله سطح شهر می باشد و باید سازمانی تحت عنوان کنترل و ساماندهی سگ های بی سرپرست شکل بگیرد تا به شکل اصولی به فکر این قضیه باشیم، صحبت های خوبی در خصوص ایجاد پناهگاه وتصویب مبلغی در خصوص ساماندهی و عقیم سازی حیوانات سطح شهر آمل در حال انجام بود که اکنون با شکایت شهرداری کسی در این خصوص پاسخگو نیست.

احداث پناهگاه پشتوانه می خواهد نه حرف

از روز اول همه جا گفتم که من حاضرم زمین شخصی خودم را برای حیوانات و نگهداری آنها آماده کنم اما احداث پناهگاه قانون و قواعد خاص خودش را دارد و با حرف نمی توان اقدام به شروع کاری کرد، در یک پناهگاه شما باید چند نیرو با حداقل فعالیت 12 ساعته داشته باشید و یک مکان برای پانسیون، قرنطینه و اتاق جراحی نیاز دارید.

احداث پناهگاه نیاز به قرارداد با چند رستوران بزرگ برای داشتن حداقل غذا و جلوگیری از هدر رفت غذاهای اضافه بشقابها دارد، همچنین نیاز به کمک های مالی ماهیانه خواهیم داشت و از همه این موارد مهم تر، اتحاد مابین حامیان حیوانات در شهر می باشد که این اتحاد باید شکل بگیرد.

بنر حمایت از حیوانات در آمل گم شد!

در خصوص امر فرهنگ سازی قصد زدن بنری در سطح شهر را داشتم که نامه ش را به تمام شهرداران استان زدم که همه جز آمل جواب دادند. شهرداری آمل که باید نامه را به روابط عمومی ارجاع بدهد به سازمان پسماند فرستاد و آنها به صورت شفاهی از این کار امتناع کردند و از ادبیات زشتی در این خصوص نیز استفاده شد که جای تاسف دارد.

برای بررسی بیشتر طی تماس تلفنی با نماینده انجمن حمایت ای حیوانات کشور در خصوص مشکلاتی که پیش روی انجمن است سوالاتی پرسیدم

زمینی به وشتانی ندادیم!

وقتی از آقای آل داوود در خصوص اینکه ایا زمینی از طرف انجمن حمایت از حیوانات کشور به وی تعلق گرفته یا نه پرسیدم، وی با خنده گفت: ساختمان محل کار ما اسیتجاری است و اگر زمینی داشتیم برای خودمان کاری می کردیم

کسی ادعایی دارد اداره ثبت اسناد موجود است

اگر کسی ادعا می کند زمینی اهدا شده می تواند با مراجعه به اداره ثبت اسناد در خصوص نوع و نام مالکیت آن سوالات خود را بپرسد

وشتانی از اختیارات خود استفاده می کند

مهندس احمد وشتانی، نماینده انجمن حمایت از حیوانات استان مازندران از اختیارات خود به نحو احسنت استفاده می کند و عملکرد وی بر ما پوشیده نیست و نامه های وی که به ما فکس می شود در بایگانی ما موجود است به طور مثال وقتی شهرداری امام زاده عبدالله اقدام به کشتار کرد، با پیگیری های ایشان اظهار پشیمانی و عذرخواهی کردند و تمایل به همکاری با انجمن نشان دادند

همه با هم در یک مسیر باشیم

در این مسیر حتی اگر یک نفر سنگ کوچکی را جابجا کرد و قدمی برداشت باید قدردان زحمت های وی باشیم، در فضای امروزی باید همدلی داشته باشیم تا چتری شویم برای نجات حیوانات که با کم لطفی و زیاده خواهی ما انسانها نسبت به طبیعت و موجودات ساکن در آن در معرض خطر قرار گرفتند.

یکی دیگر از حامیان حیوانات در خصوص تخلفات رخ داده در مطب یکی از دامپزشکان به ما گفت

کاش گربه ام را نمی برم

گربه ها در مقطعی فحل می شوند که گربه من نیز از این قاعده مستثنا نبود، وقتی موضوع را به دامپزشکم اطلاع دادم وی گفت چون گربه شما پرشین و اصیل می باشد در صورت رضایت گربه را برای جفت گیری و توله کشی نزد دوستانم ببرم تا گربه های اصیلی تولید شوند و من که تجربه امروزم را نداشتم راضی شدم و قرار شد گربه ام را بعد از گذشت سه روز به من پس دهند که این سه روز تبدیل به دو هفته شد اما گربه م وضعیت اولیه را نداشت، بسیار افسرده شده بود و در دچار یک بیماری نیز شده بود و دچار اسهال خونی شدید شده بود

آمپول ها شروع شد

وقتی دامپزشک گربه را دید گفت چیز خاصی نیست و اگر مدتی آمپول تزریق شود و قرص بخورد خوب می شود که به مدت سه هفته تمامی واکسن های کلینیکش را روی گربه من امتحان کرد، امروز می گفت این آمپول و فردا اگر آمپول دیروز جواب نمی داد آمپول جدید که بعد از سه هفته فهمید گربه من حامله است که بعدا متوجه شدم وی می دانست گربه من حامله است و آمپول های با دوز بالا تزریق می کرد

بچه های گربه به دنیا آمد

بعد از زدن نزدیک به صد امپول به گربه من، وقتی زمان زایمان گربه رسید و بچه ها به دنیا آمدند، این دامپزشک در کمال تعجب گفت که فکر می کردم آنها در شکم گربه می میرند

یک میلیون آمل کجا، 100 هزار تومان تهران کجا

یکی دیگر از حامیان که سگ هاسکی داشت در این خصوص به خبرنگار صبح آمل گفت: وقتی سگم را نزد یکی از دامپزشکان شهر بردم وی در ابتدا تشخیص داد که سگ من سرطان پوست دارد که نزدیک به دو هفته هروز قریب ده آمپول به سگ من تزریق می کرد که شاید نزدیک به یک میلیون تومان هزینه کردم اما وقتی بنا به پیشنهاد یکی از دوستانم، این سگ را به تهران بردم، وقتی وارد دفتر دامپزشک شدم، وقتی آن خانم سگ را در بغل من دید تشخیص بیماری قارچ را داد که به یک چارم هزینه آمل حیوان من خوب شد.

 

 

اشتراک گذاری این مطلب در :

2 پاسخ

  1. خواب به چشمان ما حيوان دوستان حروم شده،نمي دونم چرا فهميدن اينكه اين موجودات مظلوم و بي پناه هم به اندازه ما حق زندگي دارن براي اين دولت و مردم انقدر كار سختيه.هر روز از خدا مي خوام اين اخرين روزي باشه كه حيوان مظلومي در اين دنيا به دست اين موجود دو پا ازار مي بينه.به اميد روزي كه همه اگاه باشن كه اين موجودات هم افريده خدا هستن ودر كنار ما بتونن در ارامش زندگي كنن

  2. خدا لعنت کنه هر کثافتی رو که اسم انسان رو خودش گذاشته و به خاطر پول حیوان کشی و حیوان آزاری میکنه،تو بین اینا پرورش دهنده ها از همه کثیف ترن که برای پول ازین بد بختا توله کشی می کنن.ضمنا گر کسی اسم حامی رو خودش میذاره نباید نژاد سگ و گربه براش مهم باشه چون همشون دوست داشتنین،تا خریدار نباشه این پرورش دهنده ها جولان نمی دن و حیوونای بی سرپرست هم از بدبختیو فلاکت نجات پیدا میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

2 پاسخ

  1. خواب به چشمان ما حيوان دوستان حروم شده،نمي دونم چرا فهميدن اينكه اين موجودات مظلوم و بي پناه هم به اندازه ما حق زندگي دارن براي اين دولت و مردم انقدر كار سختيه.هر روز از خدا مي خوام اين اخرين روزي باشه كه حيوان مظلومي در اين دنيا به دست اين موجود دو پا ازار مي بينه.به اميد روزي كه همه اگاه باشن كه اين موجودات هم افريده خدا هستن ودر كنار ما بتونن در ارامش زندگي كنن

  2. خدا لعنت کنه هر کثافتی رو که اسم انسان رو خودش گذاشته و به خاطر پول حیوان کشی و حیوان آزاری میکنه،تو بین اینا پرورش دهنده ها از همه کثیف ترن که برای پول ازین بد بختا توله کشی می کنن.ضمنا گر کسی اسم حامی رو خودش میذاره نباید نژاد سگ و گربه براش مهم باشه چون همشون دوست داشتنین،تا خریدار نباشه این پرورش دهنده ها جولان نمی دن و حیوونای بی سرپرست هم از بدبختیو فلاکت نجات پیدا میکنن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :