با حضور مردم و مسئولان؛ مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی در آمل برگزار شد

حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملی، امام جمعه آمل در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که در مسجد علامه حسن زاده آملی برگزار شد با بیان این که امام خمینی(ره) با قلبی شاد و مطمئن از دنیا رفت که این از ویژگی های انسان مومن است، گفت: این شخصیت گرانقدر به درستی زندگی کرده و توانست مردم را به سوی خود جذب کند.
به گزارش کمال نیوز،امام جمعه آمل با اشاره به این که وعده پروردگار متعال بر این است که یک انسان میلیون ها دل را همراه خود کند، بیان داشت: انسان ناآزموده به ترقی نرسیده و بی جهت به کسی عنوان داده نمی شود.
وی با تاکید بر این که پیامبر گرامی اسلام و اهل بیت معصومین(ع) با آزمونی سخت به این جایگاه رسیدند، تصریح کرد: همه حرکات و برنامه های انبیا و انسان های کامل درس است که باید از آن بهره گیری کنیم.
حجت الاسلام رحمانی آملی، خاطرنشان کرد: همه ما باید مراقب بوده و در راستای تحقق رضایت خداوند منان گام برداریم که امام خمینی(ره) توانست به مراتب ارزنده ای دست یافته و به جایگاه گرانقدری برسد.
وی با تاکید بر این که گفتمان امام خمینی(ره) مبتنی بر استقامت و پایداری است، گفت: امام راحل با استقامت، پایداری، دیانت و عرفان توانست سختی ها را تحمل کرده و در آزمون موفق شود.
امام جمعه آمل با بیان این که مراسم استقبال از امام و تشییع جنازه ایشان با حضور گسترده و میلیونی مردم صورت گرفته است، بیان داشت: این شخصیت گرانقدر توانست به نحوی شایسته محبوبیت خود را در میان مردم حفظ کند.
وی با اشاره به این که امام خمینی(ره) حق بزرگی بر گردن ملت ایران، شیعیان و مسلمانان دارد، تصریح کرد: این شخصیت گرانقدر راه را به ما نشان داده است که باید در مسیر تحقق آن حرکت کنیم.
حجت الاسلام رحمانی آملی، خاطرنشان کرد: اگر از راه و روش امام خمینی(ره) سخن می گوییم باید مراقب باشیم تا در راستای تحقق و بهره گیری از آن تلاش شود.
وی با بیان این که مقام معظم رهبری بهترین ادامه دهنده راه امام راحل است، گفت: دشمنان به دنبال تفرقه و اختلاف افکنی هستند و همواره باید مراقب باشیم که ایران اسلامی به عنوان جزیره ثبات و امنیت در منطقه است.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود