پنج‌شنبه 20 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » ۱۷ درصد بیکاران مازندران، فوق لیسانس و دکترا هستند

۱۷ درصد بیکاران مازندران، فوق لیسانس و دکترا هستند

استاندار مازندران:
۱۷ درصد بیکاران مازندران، فوق لیسانس و دکترا هستند/ توسعه صنعتی و کشاورزی مازندران نیازمند تربیت نیروی ماهر است
استاندار مازندران، تربیت نیروهای ماهر برای بخش کشاورزی و صنعت مازندران را در گرو نقش آفرینی اساسی آموزش و پرورش و از ماموریت های محوری این نهاد در استان دانست.
به گزارش صبح آمل و به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، سیدمحمود حسینی پور گفت: هنرستان های مازندران باید وظیفه تربیت نیروهای ماهر برای بخش کشاورزی را بر عهده بگیرند.
رئیس شورای آموزش و پرورش مازندران، توسعه صنعتی در مازندران را هم نیازمند تربیت نیروهای ماهر دانست و تاکید کرد: کارخانه های بزرگ در آینده نزدیک در استان راه اندازی می شود و تامین نیروی این صنایع بزرگ و پیشرفته هدف گذاری لازم برای تربیت افراد توانمند و حرفه ای در هنرستان ها را می طلبد.
وی خواستار تشکیل کارگروه ویژه خانه صنعت و خانه کشاورزی با آموزش و پرورش شد و تصریح کرد: این کار گروه می تواند ظرفیت سازی لازم را از طریق تعامل با دستگاه های اجرایی استان در راستای اشتغالزایی و توسعه انجام دهد.
استاندار مازندران با تاکید بر اینکه صرف تحصیل کردن و گسترش مراکز آموزش عالی مشکل بیکاری استان را بیشتر می کند، گفت: ۱۷ درصد بیکاران مازندران را افراد دارای مدرک فوق لیسانس و دکترا تشکیل می دهند.
وی با اظهار این که دانش آموزان مازندرانی بر اساس دستاوردها و موفقیت های علمی از باهوش ترین های کشور هستند، افزود: آموزش و پرورش باید متناسب با اقلیم فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نیروی انسانی را تربیت کند تا شاهد این همه جمعیت دانش آموخته بیکار در استان نباشیم.
حسینی پور، نقش آموزش و پرورش را در تربیت نیروی انسانی منحصربفرد توصیف کرد و گفت: برای رسیدن به جایگاه آموزش در بیانیه گام دوم رهبری باید تحولات جدی در این حوزه بویژه در استان ها رقم بخورد.
وی افزود: قشر فرهیخته آموزش و پرورش در تمامی دوره های انقلاب با ایثارگری خود دانش آموزانی را تربیت کردند که در پیروزی و تداوم انقلاب و ارتقای کشور در عرصه های مختلف درخشیدند.
استاندار با بیان اینکه ۴۵ درصد نیروی انسانی ما در روستاها هستند و ۳۶۰۰ روستا در مازندران داریم، گفت: باید راهبرد اقتصادی ما در روستاهای استان مورد بازنگری و برنامه ریزی اساسی قرار گیرد. 15بهمن1400

>>>ثبت در16 بهمن 1400
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*