یکشنبه 10 اسفند 1399
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » روز پرکار اتحادیه رستوران داران آمل پلمپ، اخطار، تذکر به 17واحد کسبی

روز پرکار اتحادیه رستوران داران آمل پلمپ، اخطار، تذکر به 17واحد کسبی


در گشت ویژه بازدید و بازرسی که روز گذشته 9 آذر ماه با همکاری مستقیم رئیس اداره صمت و نماینده اداره بهداشت و همکاری بسیار خوب اماکن ناجا انجام شد 17 واحد کسبی که در رسته رستوران کبابی سالن خدمات مجالس و فست فود و ساندویچ فعالیت می کردند اخطار، تذکر گرفتند و یک واحد پلمپ شد.
به گزارش پایگاه خبری صبح آمل اتحادیه رستوران داران آمل در دو ماه اخیر با فعالیت گسترده ضمن حفظ حقوق اعضای خود اقدامات گسترده و عملی در شناسائی واحدهای بدون پروانه و به خصوص متخلف در این شرایط کرونائی به کار گرفته است. روز گذشته با پلمپ یک واحد کبابی و آش در خیابان هراز بدلیل تخلفات و نداشتن پروانه کسب و 3 اخطار 48 ساعته جهت پلمپ و 8 اخطار ده روزه و اخطار به 4 واحد که تداخل صنفی داشتند و اخطار به یک واحد موجب درگیری شده بود روز پرکاری را پشت سر گذاشتند با تعطیل شدن تالارهای آمل که 60 واحد بیش از 10ماه از تعطیلی آنها می گذرد و با توجه به تقاضای موجود در بین مردم و بی توجهی به تجمعات در پیک شیوع کرونا متاسفانه سالن ها ی عقد با برگزاری مراسم با تعداد بالا که گاها تا 100 نفر هم می رسد پذیرائی هم انجام می شود گسترش پیدا کرده است.
بر اساس همین گزارش هیات مدیره اتحادیه در جلسات خود به بازرسی و کنترل این مکان ها با جدیت و فشار مضاعف ماموریت به بازرس اتحادیه تحت نظر رئیس اتحادیه دادند تا ضمن حفظ حقوق صاحبان کسب و کار دارای پروانه کسب که بی کار شده اند از ادامه کار غیر قانونی سالن های عقد متخلف جلوگیری شود. که خوشبختانه با تلاش شبانه روزی اقدامات مهمی در سطح شهر آمل انجام شد و همچنان ساماندهی و نظارت ادامه دارد.
همچنین اداره بهداشت و درمان آمل اعلام کرده است سالن های عقد فقط مجاز به برگزاری مراسم عقد زیر ده نفر با حضور و اطلاع قبلی این اداره و استقرار بهورز معرفی شده می باشند تا با رعایت پروتکل ها و تعداد محدود زیر ده نفر در روند ازدواج ها خللی وارد نشود.
شنیده شد بعضی از واحدهای کسبی که دارای پروانه از این اتحادیه نیستند متوسل به مقامات شهر شده اند و متاسفانه اعمال نظر مسئولین در نادیده گرفتن تخلفات کمی نظارت و برخوردهای قانونی را متزلزل کرده است. جا دارد مسئولین محترم با توجه به شرایط همه گیری ویروس کرونا حداقل در این خصوص حداقل سکوت کنند.
10آذر99

>>>ثبت در10 آذر 1399
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*