پنج‌شنبه 20 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » خواب را بر اراذل و اوباش حرام می کنیم

خواب را بر اراذل و اوباش حرام می کنیم


دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آمل، با هشدار به افرادی که موجب ناامنی می شوند تاکید کرد: به هیچ وجه حضور نا امن افرادی که سلاح گرم حمل می کنند و به صورت هیجانی در شهر به جان همدیگر می‌افتند را تحمل نمی‌کنیم.
مهدی محمدی در گفت گوی اختصاصی با صبح آمل با اشاره به اینکه برابر قانون؛ مقابل این افراد کوتاه نخواهیم آمد، خاطرنشان کرد: مردم خواستار امنیت بوده و ما دنبال امنیت پایدار هستیم و افرادی که می خواهند این امنیت و آرامش را دچار چالش و به آن خدشه وارد کنند؛ منتظر برخورد شدید و قاطعانه باشند.
وی افزود: در این راستا با توجه به لزوم به کار گیری اقدامات قضایی و پیشگیرانه و برخورد و جلوگیری از جولان اراذل و اوباش تاکنون چند مرحله از طرح قضایی، انتظامی و امنیتی در شهرستان بسیار موفقیت آمیز بوده و رضایت شهروندان را به دنبال داشته است و با تجربه ای که از طرح های قبلی حاصل شد، گام بعدی با شدت و اقدامات قاطعانه تری انجام می گیرد.
این مقام قضائی در خصوص دستگیری اراذل و اوباش و کشف سلاح خبر داد و گفت: در این طرح که با حضور نیروی همیشه بیدار انتظامی انجام شد تعدادی از افرادی که مبادرت به حمل سلاح سرد می نمودند، دستگیر و ضمن ضبط سلاح های آنها، این افراد جهت بررسی سوابق و احیاناً وجود پرونده های در دست اقدام، به بازداشتگاه اعزام شدند.
محمدی هرگونه ماجراجویی اراذل و اوباش در شهرستان آمل را محکوم و نسبت به این افراد هشدار داد و افزود: افرادی که قصد هرگونه ماجراجویی در شهر را دارند و آن را با محیط های ناسالم مقایسه و مبادرت به انجام اقدامات هنجار شکنانه می نمایند، برابر قانون با آنها برخورد صورت خواهد گرفت.
وی اظهار داشت: با توجه به تأکیدات رئیس قوه قضائیه و دغدغه فرماندهی محترم انتظامی برای اجرای طرح مبارزه با اراذل و اوباش و ارتقای امنیت اجتماعی، گام های موثر عملی برداشته شده و به امید خدا، با حضور موثر نیروی انتظامی و قضات دادسرای عمومی و انقلاب آمل، این طرح ها گام به گام اجرایی و تا ساماندهی، این وضعیت ادامه خواهد یافت.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آمل با اعلام تداوم اجراي طرح برخورد با اراذل و اوباش اظهار داشت: اين طرح تعطيل شدني نيست و طي شب هاي آينده بار ديگر با اراذل و اوباش برخورد مي شود.
محمدی تصریح کرد: به موجب نص صریح قانون، حمل هرگونه سلاح گرم و سرد، غیر مجاز جرم محسوب شده و مجازات شدیدی را برای حمل کنندگان به دنبال خواهد داشت.
وی در پایان با تاکید بر اینکه انجام چنین اقداماتی در جامعه مغایر با فرهنگ عمومی و موجب رعب و وحشت و کاهش امنیت در میان شهروندان است، اعلام کرد: دادستانی آمل به هیچ عنوان چنین رفتارهایی را از سوی اراذل و اوباش تحمل نمی‌کند و حداکثر توان خود را برای برخورد با مسببان حوادث اینچنینی و مجازات آنها به‌کار خواهیم گرفت.
30شهریور99
پایگاه خبری صبح آمل

>>>آخرین ویرایش در12 مهر 1399
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*