پنج‌شنبه 20 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » این هفته در صبح آمل » تقویت تولید و اشتغال در روستاها مانع مهاجرت جوانان به شهر می گردد

تقویت تولید و اشتغال در روستاها مانع مهاجرت جوانان به شهر می گردد

بیست و چهارمین برنامه ملاقات مردمی فرماندار و مدیران ادارات شهرستان محمودآباد در روستای میرده علیا از بخش سرخرود برگزار شد.
به گزارش فرماندای محمودآباد، این دیدار و با حضور فرزانه فرماندار شهرستان محمودآباد و هاشمی بخشدار سرخرود و مدیران ادارات شهرستان محمودآباد و جمع کثیری از اهالی روستا در مسجد روستای میرده علیا برگزار گردید.
سیف الله فرزانه فرماندار شهرستان محمودآباد طی سخنانی در این دیدار با اشاره به اینکه به کل مشکلات روستاهای شهرستان واقفیم گفت: در این دیدارها ضمن آشنایی از آخرین وضعیت روستاهای بخش و دیدار چهره به چهره با اهالی روستا فاصله مردم به مدیران کاهش یافته و اهالی روستا بدون حضور در شهر پیگیر مشکلاتشان خواهند بود.
ایشان خطاب به مدیران حاضر در این دیدار گفت: اگر خدمات خوب به روستاها ارائه  شود و تولید و اشتغال تقویت گردد بدون شک کاهش مهاجرت جوانان روستایی را به شهر شاهد خواهیم بود.
نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد گفت: روستای میرده علیا جزء معدود روستاهای با ظرفیت بالقوه کشاورزی در شهرستان محمودآباد می باشد که توانسته است قالب روستایی و کشاورزی خود را حفظ نماید.
وی با اشاره به تخریب سردهنه های اصلی رود هراز پی شمالی در سیل ماه گذشته سرخرود  که مزارع این روستا از آن سر دهنه سیراب می شد گفت: کمبود آب برای مزارع کشاورزی آنهم در فصل کشاورزی برای ما یک زنگ خطر محسوب میگردد.
فرزانه علت عدم توسعه و عقب افتادگی روستای میرده علیا را عدم تصویب و اجرای طرح هادی روستا عنوان کرد و گفت: نبود دهیاری در روستا بعنوان متولی خدمتگزاری و پیگیری مشکلات مردم موجب افزایش مطالبات و درخواست های مردم روستا شده است.
وی خاطر نشان کرد : طرح هادی نقشه راه برای توسعه روستاها می باشد و این روستا بعلت نداشتن طرح هادی از نعمت دهیاری نیز محروم می باشد.
فرماندار شهرستان محمودآباد با اشاره به افت فشار آب و کاهش کیفیت آب آشامیدنی در روستاها گفت: در سالهای ابتدایی انقلاب جهاد سازندگی اقدام به لوله گذاری و آب رسانی با توجه به جمعیت موجود در آن سالها نمود اما با توجه به گذشت چند دهه از عمر این لوله متاسفانه کلاس پایین لوله ها و شکستگی موجب نفوذ لجن به شبکه داخلی آب و در نهایت افت فشار و کاهش کیفیت آب شده است.
خاطر نشان می شود در این دیدار 45 نفر از اهالی روستا با فرماندار و مدیران ادارات دیدار و پیگیر مشکلات شخصیشان شدند.

>>>ثبت در18 خرداد 1394
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*