یکشنبه , ۲۸ دی ۱۳۹۹
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » نیمی از کرونا یی های آمل حاصل میهمانی هاست

نیمی از کرونا یی های آمل حاصل میهمانی هاست


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل:
دورهمی های خانوادگی و فامیلی مهم ترین عامل شیوع کرونا در آمل/بانک ها درصورت عدم رعایت پروتکل بهداشتی، پلمپ خواهد شد
علیرضا شریعت معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان در خصوص پیشگیری و رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی ستاد کرونای کشور ضمن تقدیر از فعالیت دستگاههای خدمات رسان با تاکید بر اینکه در خصوص کنترل ویروس کرونا با هیچکس تعارف نداریم خاطرنشان کرد: شرایط شهرستان آمل بسیار سخت است و کادر درمان هم این روزها تمام توان خود را برای کمک به بیماران کرونایی گذاشته است بنابراین اولین مسئولیت ما باید مدیریت کرونایی باشد و به هر میزانی که می توانیم موثر باشیم چرا که فقط وظیفه کادر درمان نیست و همگان باید برای کاهش یا مهار این میهمان ناخوانده تلاش کنیم.
به گزارش خبرنگار صبح آمل، وی با قدردانی از تلاش های خبرنگاران به عنوان جهادگران عرصه آگاهی و اطلاع رسانی در زمینه پوشش اخبار مربوط به کرونا افزود:رسانه ها می توانند با انتشار اخبار صحیح و دقیق ضمن ایجاد پل ارتباطی بین مردم و مسئولان از گسترش شایعات در جامعه جلوگیری کنند.
فرماندار آمل با بیان اینکه متاسفانه بیش از ۵۰ درصد بیماران کرونایی آمل در نشست های خانوادگی مبتلا شدند؛ گفت: دورهمی های خانوادگی و فامیلی مهم ترین عامل سرعت بالای انتشار و شیوع ویروس کرونا در شهرستان آمل است که این عامل به شدت سلامت مردم را به خطر انداخته و تنها رعایت همگان امکان کنترل را ایجاد می کند.
شریعت در ادامه گفت:با رعایت بهداشت فردی، پرهیز از حضور در تجمعات، ماندن در خانه و اجرای دستورات بهداشتی هفته های پیش رو را به عنوان”پیک صعودی بیماری کرونا”پشت سر بگذاریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از تعطیلی قلیان سراها، مغازه ها، آرایشگاههای زنانه، هفته بازارها، تالارها، ممنوعیت برگزاری مجالس در مساجد و اماکن ورزشی شهرستان خبر داد و اظهار داشت: در راستای اقدامات پیشگیرانه در مقابل شیوع بیماری کرونا مراکز یاد شده تا اطلاع ثانوی تعطیل و با متخلفین برخورد جدی صورت می گیرد.
فرماندار آمل با بیان اینکه تعطیلی بانک ها امکان پدیر نیست افزود: بانک ها یک دستگاه خدمات رسان در جهش تولید هستند و اگر این مهم را حذف کنیم دچار مشکل خواهیم شد بنابراین تعطیلی بانک ها امکان پذیر نیست اما اگر بانکی الزامات پروتکل بهداشتی را رعایت نکند پلمپ خواهد شد.
شریعت بر لزوم استفاده از ماسک در ادارات اشاره کرد و گفت: پرسنل و کارکنان ادارات در صورت عدم استفاده از ماسک در مرحله اول تذکر در پرونده سپس به هیئت تخلفات اداری معرفی و حتی تعلیق هم می شوند و اگر مدیر و رئیس اداره ای رعایت نکند عزل خواهد شد.
۹۹/۹/۱آذر
پایگاه خبری صبح آمل

>>>ثبت در22 نوامبر 2020
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*