سه شنبه , ۱۷ تیر ۱۳۹۹
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » فوتی ناشی از ابتلا به آنفلوانزا در آمل نداریم

فوتی ناشی از ابتلا به آنفلوانزا در آمل نداریم

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل با ذکر این مطلب گفت:تا کنون در آمل هیچ مورد فوت ناشی از آنفلوانزا نداشتیم و اگر مواردی هم باشد متعلق به جمعیت تحت پوشش آمل نیست.

دکتر فرامرز اکبری در خصوص شایعه فوت بیماران بر اثر آنفلوانزا خاطرنشان کرد:خبری مبنی بر فوت بیماران بر اثرابتلا به آنفلوانزا میان مردم منتشر شد که به هیچ عنوان صحت ندارد.
وی اظهار داشت:در این زمینه شرایط آمل مانند سال گذشته است و در شرایط هشدار نیستیم.
به گزارش خبرنگار صبح آمل، دکتر اکبری ادامه داد: بیماری آنفلوانزا جزو بیماری هایی است که بر اثر ویروس در فصل سرما پدید می آید که همچون سرماخوردگی می باشد و سالانه موارد ابتلا و بستری داشتیم اما تا کنون مورد فوتی ناشی از این بیماری نداشتیم.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان امل درباره تفاوت سرماخوردگی و آنفلوانزا گفت:در سرماخوردگی نشانه هایی تنفسی و در آنفلوانزا نشانه های بالینی مانند تب و لرز غالب است.
دکتر اکبری تصریح کرد: بیمارستانهای سطح شهرستان آماده پذیرش مراجعان مشکوک به این بیماری می باشند و انواع دارو هم از قبل پیش بینی شده اما با توجه به تحریم اولویت اول ما زنان باردار، کودکان و سالمندان هستند که از نظر ایمنی بدن، بیشتر در معرض خطر می باشند.
وی تاکید کرد: افراد در صورت مشاهده علائم اولیه بیماری مانند سردرد و تب و لرز موضوع را جدی گرفته هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنند.۱۰آذر۹۸#صبح_آمل

>>>ثبت در1 دسامبر 2019
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*