مازندران در نرخ ازدواج جزو ۴ استان آخر کشور است

معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان مازندران گفت: این استان در حوزه نرخ ازدواج در کشور رتبه چهارم از آخر جدول استان های کشور را دارد.
محمدرضا ییلاقی با بیان اینکه نرخ ازدواج در استان دو سال قبل رتبه دوم از آخر بوده است، افزود: طبق آمار نهایی در سال قبل، استان رتبه چهارم از آخر را کسب کرد که نشان از بهبود آمار ازدواج دارد.
وی با بیان اینکه برای ازدواج آسان گره‌های فرهنگی فراروی جوانان بیش از گره‌های اقتصادی است، افزود: سال قبل پنج مرکز مشاوره ازدواج راه اندازی شد و در سال جاری نیز راه اندازی مراکز مشاوره و فعال کردن مشاوران در شهرستان‌های فاقد مرکز مشاوره جزو برنامه‌ها است.
معاون فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان مازندران با عنوان اینکه پارسال ۴۴۰ کارگاه برای آموزش و مشاوره ازدواج در استان برگزار شده است، گفت: پیگیری تسهیلات وام ازدواج از دیگر اقدامات و تلاش‌های این معاونت است.
ییلاقی غنی سازی اوقات فراغت جوانان را از برنامه‌ها بیان کرد و درباره ایجاد خانه جوانان جزو تکالیف قرار گرفت گفت: منتظر ابلاغ دستورالعمل آن از سوی وزارت ورزش و جوانان هستیم.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، وی با اظهار اینکه بیش از ۲۰ هزار فقره وام ازدواج در سال قبل اهدا شد، گفت: ۸۳ درصد متقاضیان موفق به دریافت وام ازدواج شدند و اکنون بیش از شش هزار نفر در صف دریافت وام قرار دارند.

1402/3/29

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :