تنش‌های توزیع کود در مازندران برطرف می‌شود


مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران با بیان اینکه تنش‌های توزیع کود در مازندران برطرف می‌شود،‌ گفت: ذخیره سازی کود به میزان لازم انجام شد.
‌رضا افراسیابی با اشاره به ذخیره‌سازی کود مورد نیاز کشاورزان با آغاز فصل کشت و کار شالی در استان اظهار داشت: خوشبختانه کمبودی در تامین کود مورد نیاز در استان نداریم و با تمام تلاش درصدد رفع برخی تنش‌های ناهماهنگی توزیع کود مورد نیاز استان در محمود‌آباد و یا برخی شهرهای مرکز مازندران هستیم.
وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته و با کشت و کار برنج طول فصل کاشت برای مناطق مختلف متفاوت بود و امسال کشاورزان مناطق شرقی و بخش‌های از سوادکوه و بخش های دیگری از استان کشت برنج را زودتر آغاز کرده‌اند و همین مسئله سبب بروز ناهماهنگی و یا ارسال دیرتر کود می‌شود، افزود: در تامین کود مشکلی نداریم و ذخیره‌سازی به میزان لازم انجام شده است.
مدیر مرکز خدمات حمایتی جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: در انبارهای مرکز خدمات حمایتی 10 هزار و 500 تن انواع کود وجود دارد و 12 هزار تن کود نیز به صورت مستقیم از کارخانه ها و شرکت های تولیدی برای کارگزاران ارسال شد.
افراسیابی خاطرنشان کرد: پارسال 17 هزار و 283 تن کود برای زراعت برنج در استان از تاریخ اول فروردین 1401 و در فصل کشت و کار توزیع شد که این میزان امسال به توزیع حدود 21 هزار تن کود اوره، پتاسیم و فسفات رسیده است.
وی ضمن تشریح میزان کود اختصاص یافته استان اضافه کرد: همزمان با فصل کشت و کار محصولات زراعی در مازندران پارسال 32 هزار و 242 تن کود توزیع شد و امسال این رقم با احتساب کود مورد نیاز آماده‌سازی خزانه و …از بهمن ماه تاکنون به 55 هزار و 382 تن رسید که بخش عمده این کود معادل 95 درصد در زراعت برنج استفاده شد.
افراسیابی ادامه داد: تاکنون کود اوره به میزان 45 هزار و 891 تن بیشترین میزان کود مصرفی اختصاص یافته بوده است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از تسنیم، مدیر مرکز خدمات حمایتی جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: 90 درصد کود مورد نیاز کشاورزان توزیع شد و مسئله مهم اینست که میزان کود براساس سهمیه اعلام شده از سوی مراکز تحقیقاتی صورت.

1402/2/11

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :