سردار میرشکار، در مراسم هشتمین سالگرد پاسدار مدافع حرم شهید روح الله صحرایی و بزرگداشت شهدای مدافع حرم آمل

سردار میرشکار، یادگار هشت سال دفاع مقدس در مراسم هشتمین سالگرد پاسدار مدافع حرم شهید روح الله صحرایی و بزرگداشت شهدای مدافع حرم شهرستان آمل و شهدای سرافراز پلک سفلی که همزمان با ایام فاطمیه (س)  در مسجد صاحب الزمان (عج) پلک سفلی شهرستان آمل برگزار شد، گفت: حرکت شهدای مدافع حرم بیانگر این است، مسیری را که هفتاد سال پیش دانشجویان انقلابی شروع کردند تا امروز به زیبایی می درخشد.
وی با بیان اینکه چرا ۱۶ آذر روز دانشجو عنوان شد، یاداور شد: با توجه به اینکه انگلیس در بسیاری از کشورهای منطقه حاکم بود، تسلط زیادی نیز در کشور ما داشت که از جمله اهداف شان استخراج نفت بود که تنها ۱۲ درصد آن به ما می رسید و مابقی غارت می شد.
یادگار هشت سال دفاع مقدس ادامه داد: وقتی در ۲۹ اسفند ۱۳۲۹ انگلیس مبارزه تحریم و تهدید را شروع کرد، مصدق برای به کرسی نشاندن هدفش تلاش زیادی کرد؛ ولی چندین اشتباه داشت که اشتباه اول آن موضع گیری از آیت الله کاشانی بود، وی به جای اینکه به مردم تکیه کند نگاهش به سمت آمریکا رفت، در حالی که چراغ سبز انگلیس در پشت صحنه بود.
  وی با اشاره به تحصن دانشجویان در ۱۶ آذر سال ۳۲، گفت: رژیم در برابرشان ایستاد،  ۳ نفر به شهادت رسیدند و چندین نفر مجروح شدند؛ اگر امروز روز دانشجوی است بخاطر حرکت دانشجویان در برابر استکبار آمریکاست که با شعار مرگ بر آمریکا مانع حضور رئیس جمهور آمریکا به کشور شدند.
سردار میرشکار کاپیتالاسیون را نمادی از تسلط کامل آمریکا بر ایران خواند و تصریح کرد: ایرانی که با تمدن بود را بعنوان وحشی می گرفتند و با مدیریت آمریکا در ۱۵ خرداد چند دهه هزار شهید شدند.

وی با تاکید اینکه مردم بصیرتشان مسیر درست را انتخاب می کنند، خاطرنشان کرد: آنجا که آمریکا میخواست با نفوذ و طرح هایش مسیر انقلاب را عوض کند، دانشجویان لانه جاسوسی را تسخیر کردند.
رزمنده هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: آمریکا در برابر جنگ سرد جنگ تحمیلی، جنگ سومی را در مازندران شروع کرد، که آن اتحادیه کمونیست ها در آمل بود، در حالی که در ۶ بهمن مردم این شهرستان سیلی محکمی به استکبار زدند که علارقم حوادث بزرگی آن دوران، حضرت امام ره تنها از آمل در وصیت نامه خود یاد کردند.
وی با بیان اینکه شهدا در برابر همه خواسته های استکبار ایستادند، اظهار کرد: جنگ سرد، جنگ نیمه سرد،’ جنگ نرم، جنگ شناختی تا امروز درگیر آن هستیم و تا مقطعی که گفتمان ما، گفتمان هارتلند خاورمیانه  شود.

میرشکار حکومت اسلامی را پیروز میدان دانست و تاکید کرد:  دیروز شعار تحویل سفارت اسرائیل به فلسطین بود و امروز سپردن حکومت سرزمین اشغالی به فلسطینی ها، دیروز صحبت این بود آمریکا از ایران بیرون رود، امروز صحبت از این است که آمریکا از خاورمیانه بیرون خارج شود و این ماموریت سختی است.

وی هدف ما را ایجاد تمدن بزرگ جهانی اسلام خواند و افزود: ما دنبال نظم نوین جهانی با محوریت ناب اسلام محمدی برای کل کره زمین هستیم و این ماموریت شیعه است که زمینه ساز شکل گیری ظهور حضرت باشد.

1402/9/18

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :