هدف گذاری تامین 100 درصدی کاغذ ایرانی برای چاپ کتب درسی سال آینده


مدیر عامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران، عنوان کرد: می توانیم بگوییم؛ امسال کل کاغذ مورد نیاز کتاب های درسی دانش آموزان با کاغذ ایرانی چاپ و به دست آنان خواهد رسید. ‎
امید نیک ‌نژاد، با تقدیر از برنامه های دولت برای خودکفائی در تولید کاغذ چاپ و تحریر؛ افزود: بیشتر از 35 هزارتن کاغذ تا پایان سال با هدف تامین کاغذ مورد نیاز کتب درسی در کارخانه چوب و کاغذ مازندران تولید و به آموزش و پرورش تحویل خواهد شد.
وی افزود: همانطور که رئیس جمهور روز گذشته در جمع اصحاب رسانه بیان داشتند؛ رشد تولید کاغذ ایرانی در دو سال گذشته و با حمایت های دولت در این مجموعه صنعتی افزایش قابل توجهی داشته به طوریکه از 7 هزار تن تولید کاغذ در پایان سال 99 به 42 هزار تن در سال گذشته و امسال نیز به 50 هزار تن خواهد رسید.
مدیر عامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران، با بیان اینکه از 15 شهریور ماه تولید کاغذ مورد نیاز آموزش و پرورش آغاز می شود وعده داد، با همکاری دولت ضمن برنامه ریزی برای کاهش قیمت کاغذ در بازار آزاد سعی خواهیم کرد بخشی از نیاز جامعه نشر کشور را هم پوشش دهیم.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، نیک نژاد مهمترین اثرات خودکفائی در تولید کالای استراتژیک کاغذ در کشور را تنظیم بازار و ثبات آن، کوتاه نمودن دست دلالان و مافیای کاغذ و جلوگیری از خروج ارز از کشور خواند و گفت: اینکه پس از انقلاب برای اولین بار با حمایت شخص رئیس جمهور و در راستای منویات مقام معظم رهبری کل کتب دانش آموزان ایرانی با کاغذ ایرانی چاپ و توزیع می گردد، دست آورد بزرگی است که تاکنون سابقه نداشته است.

1402/6/11

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :