عدم خرید برنج داخلی توسط وزارتخانه‌های پُرمصرف

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارتخانه های پُرمصرف برنج دستور معاون اول رئیس جمهور را نادیده گرفته و برنج داخلی نمی خرند.
رضا حاجی پور با اشاره به آخرین وضعیت قیمت برنج و نگرانی شالیکاران، اظهار کرد: در آخرین جلسه با وزیر جهاد کشاورزی، استاندار و نمایندگان کل استان مازندران گیلان و گلستان تصمیمات لازم گرفته شد و مسؤولان و معاونان حوزه اقتصادی، تجارت و بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی حضور داشتند.
وی افزود: در این جلسه تصمیم بر آن شد تا سه سال برنج خارجی وارد کشور نشود و در خروجی قطعی جلسه آمده که در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ حتی یک کیلوگرم برنج خارجی وارد کشور انجام نشود و برنج‌های وارداتی در زمان برداشت برنج توزیع نشود.
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به این تصمیمات انتقاد دارم و معتقدم هم اکنون توزیع برنج انجام شده و بازار را اشباع کردند هرچند در گمرکات کشور هم تناژ بسیار بالایی برنج وارداتی دپو شده است.
حاجی پور با تأکید بر اینکه معاون اول رئیس جمهور دستور داد که سه وزارت علوم، بهداشت و دفاع که پرمصرف‌ترین وزارتخانه‌های کشور در زمینه مصرف برنج هستند باید پای کار بیایند ولی این مهم تاکنون محقق نشد، گفت: باید بدانیم که چه عاملی باعث شد تا دستور معاون اول رئیس جمهور نادیده گرفته شده و خریداری برنج داخلی توسط وزارتخانه‌ها انجام نمی‌شود.
وی با اشاره به اینکه فعلا تصیم بر آن شد که به هیچ عنوان برنج وارداتی در داخل کشور توزیع نشود ولی معتقدم برنج وارداتی در کشور توزیع شده و بازار را پر از برنج خارجی کردند، خاطرنشان کرد: واردات برنج در حال حاضر متوقف شده ولی برنج وارداتی از گذشته فراوان است که این مهم خیانتی بوده که وزیر سابق جهاد کشاورزی به کشاورزان روا کرده است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از فارس، نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در مورد قیمت‌گذاری فعلی برنج گفت: براساس هزینه‌کرد و کار کارشناسی برنج کیفی باید یک کیلو ۷۰ تا ۸۸ هزار تومان باشد تا هم منصفانه بوده و هم به سود کشاورز برنجکار باشد ولی قیمت کیلویی ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان خیانت به کشاورزان است زیرا هیچ چیز به عنوان سود برای کشاورز باقی نمی‌ماند.

1402/6/11

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :