باندهای مخوف قاچاق چوب در مازندران متلاشی شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران گفت: طی دو سال گذشته دو تا سه باند مخوف و سازمان یافته قاچاق چوب در استان شناسایی و متلاشی شد.
سیدعلی علوی مبارزه با قاچاق سازمان یافته و متجاوزین را از جمله برنامه‌ها بیان کرد و اظهار داشت: با کمک دستگاه‌های مختلف توانستیم ۲ تا ۳ باند مخوف و سازمان یافته قاچاق را در استان شناسایی و متلاشی کنیم.
وی با اشاره به قدمت ۵۰ تا ۶۰ میلیون ساله جنگل‌های هیرکانی افزود: متأسفانه برخی از متخلفان و قاچاقچیان، درختان نادر را به صورت گزینشی قطع می‌کردند و با کمک دستگاه‌های قضائی، عوامل پشت پرده این باندها دستگیر شدند.
مدیرکل منابع طبیعی مازندران به اجرای طرح کاشت یک میلیارد اصل نهال اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح باعث نجات نهالستان‌ها و خروج از متروکه شدن شده است.
علوی سهم اداره کل را در سال جاری تولید ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار اصل نهال اعلام کرد و بیان داشت: تاکنون بیش از این میزان تولید شد و پیش بینی می‌شود تا پایان سال به بیش از هشت میلیون اصله برسد.
وی با بیان اینکه کاشت نهال کمک به صنایع استان محسوب می‌شود، گفت: از این رو صنایع باید برای تولید و غرس نهال پای کار بیایند
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، مدیرکل منابع طبیعی مازندران از کاهش چشمگیر میزان قاچاق چوب در استان خبر داد.

1402/6/9

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود