۱۱۹ واحد تولیدی راکد در مازندران احیا شد

استاندار مازندران گفت: با همت و تلاش جهادی دولت ۱۱۹ واحد تولیدی راکد استان طی دو سال قبل احیا و راه اندازی شده است.
سید محمود حسینی پور با اظهار این دولت کنونی خزانه خالی را تحویل گرفت ولی کار و تلاش کرد، افزود: در حوزه امور فرهنگی با رهاشدگی روبرو بودیم و پروژه‌های مهم اقتصادی استان سال‌های سال رها شده بود.
وی با اظهار اینکه در استان مازندران پروژه روستایی وجود دارد که ۲۷ سال از آغاز ساخت آن می‌گذرد و تکمیل نشد، گفت: این پروژه با پیگیری فرماندار جهادی ساری به نتیجه رسد و طی هفته دولت افتتاح می‌شود.
استاندار مازندران با عنوان اینکه رشد اقتصادی استان سال‌ها منفی بود، گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته و تشکیل ستاد رشد اقتصادی، میزان رشد اقتصادی در سال قبل به بیش از چهار درصد رسید و امسال نیز رشد اقتصادی هشت درصد برای استان هدفگذاری شده است.
حسینی پور با بیان اینکه مازندران از جایگاه توسعه‌ای خود عقب مانده است، تصریح کرد: برخی‌ها تلاش داشتند دولت را وارد بازی‌های جناحی در استان کنند ولی عقیده داشتیم باید برای مردم کار و تلاش کرد و طی دو سال گذشته بیش از ۱۵ سفر استانی شهرستانی انجام شد و ۹۴۵ روستا مورد بازدید قرار گرفته است.
وی راه اندازی ۱۱۹ واحد راکد تولیدی را از جمله اقدامات دولت در استان بیان کرد و گفت: ۱۴۰ واحد صنعتی تملک شده از سوی بانک‌ها به مدار تولید برگشتند و این کار با همکاری بانک‌ها صورت گرفته است.

استاندار مازندران توسعه کشت گلخانه‌ای با ۵۲۹ هکتار را از دیگر اقدامات بیان کرد و گفت: برای توسعه گلخانه در اول راه هستیم و از منظر گلخانه‌ای باید به هلند اروپا تبدیل شویم.
وی خاطرنشان کرد: ۱۲۰ قلم کالای استان در قالب استان روی میز و پیشخوان ۸۵ استان روسیه قرار می‌گیرد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، استاندار مازندران تصریح کرد: ابرپروژه هایی در استان وجود دارد که سال‌های سال متوقف بود ولی طی دو سال اخیر بودجه مناسبی تزریق شد و تا چندماه آینده آبگیری می‌شود.

1402/6/5

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :