مرگ ۴۳ نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در مازندران

مدیر کل پزشکی قانونی مارندران گفت: ۴۳ نفر از ابتدای امسال تا پایان تیر ماه بر اثر مسمومیت با قرص برنج در استان جان خود را از دست دادندکه این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۷ درصد کاهش داشت.
دکتر علی عباسی اظهار داشت: دراین چهار ماه از کل فوتی‌های مسمومیت با قرص برنج در استان ۲۵ نفر مرد و ما بقی زن بودند.
وی افزود: در این مدت شهرستان‌های بابل با ۱۰، آمل با ۹ و ساری با ۷ فوتی به ترتیب بیشترین آمار تلفات قرص برنج را به خود اختصاص داده اند.
مدیر کل پزشکی قانونی مارندران تصریح کرد: این در حالی است که آمار مسمومیت با قرص برنج در شهرستان‌های چالوسّ، نوشهر، سوادکوه، محمود آباد هر کدام یک فوتی گزارش شده است.
عباسی گفت: بر اساس این گزارش فروردین با ۱۳، اردیبهشت با ۱۱ و خرداد ۱۰ مورد بیشترین فوتی و تیر با ۹ مورد کمترین فوتی در آن گزارش شده است.
وی بیان داشت: با اشاره به اینکه از موارد ذکر شده ۲۲ نفر مجرد و ما بقی متاهل هستند افزود: سنین ۲۱ تا ۳۰ سال و سنین ۴۱ تا ۵۰ سال هر کدام با با ۱۰ مورد بیشترین و سنین کمتر از ۱۶ سال با یک فوتی ناشی از مسمومیت با قرص برنج گزارش شده است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیر کل پزشکی قانونی مارندران گفت: هر چند طی سال‌های گذشته و طبق آمار‌های موجود شاهد کاهش تلفات قرص برنج در استان بودیم بنابراین برای کاهش مرگ و میر با قرص برنج به گونه‌ای باید اقدام کرد که به آسانی و سهولت در دسترس مردم قرار نگیرد و برای مصارف خاص این قرص باید آن را از مجاری مناسب تهیه کرد و به گونه‌ای عرضه آن باید محدود شود نه اینکه افراد به راحتی بتوانند آن را از مغازه‌ها تهیه کنند.

1402/5/30

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :