ضرب‌الاجل یک هفته‌ای محیط زیست برای ساماندهی محل دفن زباله آمل


رییس سازمان حفاظت محیط زیست راهکارهای عملیاتی برای ساماندهی محل دفن زباله آمل را اعلام کرد.
علی سلاجقه در چهل و چهارمین جلسه کارگروه ملی مدیریت پسماند کشور که در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، با اشاره به تکلیف رییس جمهوری مبنی بر ساماندهی وضعیت مدیریت پسماند در استان‌های شمالی کشور اظهارکرد: با توجه به احداث سد هراز در نزدیکی محل دفن زباله شهرستان آمل، وزارت نیرو می‌بایست تمهیدات لازم برای جلوگیری از آلوده شدن آب این سد را پیش‌بینی کند.
وی تصریح کرد: در مورد محل دفن زباله آمل باید چند اقدام جدی انجام شود؛ اول آنکه تاریخ توقف عدم ورود زباله به این محل مشخص شود علاوه بر آن می‌بایست این زمان‌بندی ظرف یک هفته آینده صورت بگیرد.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: دومین اقدام آن است که محل‌های جایگزین به‌نحوی مشخص شوند که تنش‌های اجتماعی به دنبال نداشته باشد.
سلاجقه همچنین بر ضرورت تسریع در احداث تاسیسات بازیافت زباله‌های خشک و کارخانه زباله‌سوز برای زباله‌های غیر قابل بازیافت تاکید کرد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایسنا، وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص مدیریت پسماندهای دارویی گفت: سالانه اعتبارات زیادی برای واردات دارو تخصیص می‌یابد که لازم است وزارت بهداشت با یک تحلیل آماری در خصوص بیماری‌هایی که بیشترین واردات دارو را به خود اختصاص داده‌اند همچنین آموزش و فرهنگسازی، اقداماتی را برای کاهش پسماندهای دارویی و امحای اصولی آن انجام دهد.

1402/5/26

اشتراک گذاری این مطلب در :

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود