انعکاس درست و به موقع اخبار موجب کاهش آسیب اجتماعی می شود


مدیرعامل انجمن معلولان توانای شهرستان آمل با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای عرصه قلم و اطلاع رسانی، مهمترین اصل در عرصه خبر را اطلاع رسانی صحیح و نقد منصفانه دانست و از فعالیت خبرنگاران در اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم و نیز امید افرینی در جامعه تشکر کرد.
به گزارش صبح آمل نیوز، ماهرخ نائیج با همراهی خانم آماده (عضو هیئت مدیره انجمن معلولان توانای شهرستان آمل) با حضور در دفتر نشریه صبح آمل نقش خبرنگار را در جامعه بسیار مهم خواند و تصریح کرد: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولان برای انتقال مسایل و مشکلات هستند و باید با راستی و صداقت در مسیر تامین حقوق مردم و در جهت آگاه سازی جامعه تلاش کنند.
وی اظهار داشت: تبیین دقیق واقعیت‌ها و بیان حقیقت، هدف اصلی مجموعه متعهد و حرفه‌ای تیم نشریه صبح آمل است که به دور از احساسات و با بیان واقعیت ها رسالت خود را به خوبی انجام می دهند.
مدیرعامل انجمن معلولان توانای شهرستان آمل تاکید کرد: خبرنگاران بايد منعكس كننده مشكلات مردم به جامعه باشند تا پیگیری های لازم از سوی مسئولین انجام شود.
نائیج مناسب سازی مبلمان شهری را بسیار مهم خواند و گفت: مسئله مناسب سازی محیط شهری برای معلولین، سالمندان و کودکان، از سال‌ها پیش در دستورکار شهرداری‌ها قرار گرفته و اقداماتی هر چند کم و ناقص در این مورد انجام شده است، اما به نظر می‌رسد این ضرورت در جامعه احساس شده و ارگان‌های مسوول، در حال برنامه‌ریزی برای بهبود این شرایط می باشند که این مهم نیازمند نگاه و توجه ویژه خبرنگاران است.
وی انصاف را از مشخصه خوب مجموعه صبح آمل در بیان واقعیتها عنوان کرد و افزود: يك خبرنگار خوب از ديدگاه مردم كسي است كه در فعاليت رسانه اي خود حق انصاف در بيان و انتشار مطلب را ادا كند و در برخورد برخي از ناملايمات افراد و اجتماع صبور باشد.
وی با تاکید بر اینکه خبرنگاران امانت دار مطالبات مردمی هستند؛ خاطرنشان کرد: رسالت خبرنگار سنگین است و خبرنگاران امانت داران مطالبات مردمی هستند و با خبری که تهیه می کنند و در اختیار مردم قرار می دهند با تدبیر می توانند در امید آفرینی و نشاط عمومی جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی نقش ایفا نمایند.
در پایان با اهدای گل و هدیه از خبرنگار صبح آمل تجلیل به عمل آمد.

1402/5/18

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود