۴۹۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهور جذب شده است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران گفت: تاکنون چهار هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان جذب شده است.
در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان مازندران با اشاره به دستور جلسه امروز اظهار داشت: پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری یکی از بندهای این جلسه است و در سفر ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ حدود ۱۷۶ مصوبه با اعتبار ۱۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در استان مصوب شد و این مصوبات باید توسط ۴۵ دستگاه اجرایی عملیاتی شود.
فرج الله فتح الله پور با اظهار اینکه این اعتبارات باید طی ۳ سال جذب و عملیاتی شود، گفت: تقریباً نیمی از اعتبارات در نظر گرفته شده از منابع بودجه عمومی است و ۵۰ درصد از منابع نیز داخلی و اموال مازاد خواهد بود بود.
وی گفت: حدود چهار هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان تخصیص یافته و بیشتر این اعتبارات از محل بود بودجه عمومی بوده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران با عنوان اینکه از بخش منابع داخلی و فروش اموال توفیقات چندانی در جذب اعتبارات نداشتیم، تصریح کرد: این بخش نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
فتح الله پور با بیان اینکه بیشترین اعتبارات تخصیص یافته مربوط به وزارت نیرو است، ادامه داد: این اعتبارات مربوط به شرکت‌های آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب است.
وی راه و شهرسازی، بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش را از دیگر دستگاه‌هایی ذکر کرد که بیشترین اعتبارات جذب شده را به خود اختصاص داده‌اند.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران با اظهار اینکه در سرجمع ۲۷.۵ درصد اعتبارات سفر ریاست جمهوری تخصیص یافته است، گفت: اگر مجموعه اعتبارات عمومی را احتساب کنیم بیش از ۴۰ درصد اعتبار سفر ریاست جمهوری جذب شده است.

1402/5/16

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود