بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در مازندران پرداخت شد


معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران گفت: ۱۰ هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی در ۲ سال گذشته با اراده دولت در مازندران پرداخت شد.
حسن خیریانپور با بیان اینکه، پرداخت این میزان تسهیلات قرض الحسنه برای ۱۲ هزار و ۴۲۷ نفر شغل ایجاد شد، ادامه داد: این میزان تسهیلات قرض الحسنه از محل جزء (۲) بند ب تبصره ۱۶ به تعداد ۹ هزار و ۷۷۹ نفر پرداخت شد.
وی، از همکاری و پیگیری های فرمانداران استان مازندران در این راستا تقدیر کرد و اظهار داشت: در پرداخت این تسهیلات تعداد ۱۸ بانک عامل و تعداد هشت دستگاه اجرایی استانی همراهی کردند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را به عنوان بازوی توانمند برای کمک به رفع موانع پیش روی کسب وکارها نام برد و گفت: اعضای این کارگروه می توانند موانع را شناسایی و مطرح کنند تا در قالب لایحه از طریق دولت و طرح از طریق مجلس ارائه شود.
خیریانپور به وجود برخی بخشنامه های مزاحم و رویه های غلطی اشاره و خاطرنشان کرد: این موارد نیز باید شناسایی و رفع شود تا رشد اقتصادی مورد نظر که با رشد سرمایه گذاری و ارتقای بهره وری رقم می خورد محقق شود.
وی تصریح کرد: سرمایه گذاران زیادی به مازندران می آیند که در فرایند انجام کارها در دستگاههای دولتی و کمیسیون ها فعالیت کار متوقف می شود که برخی از این سرمایه گذاری ها کلان پنج تا ۱۰ هزار میلیارد تومانی است که استان برای رشد اقتصادی به اجرای آنها نیاز دارد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایرنا، معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران از بخش خصوصی خواست تا موانع پیش رو سرمایه گذاران را به بخش دولتی ارائه کنند و افزود: ارائه و طرح به‌موقع مشکلات می تواند در انجام اقدامات بموقع برای گره گشایی تاثیرگذار باشد.

1402/5/11

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود