کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها در دستور کار ویژه دادگستری

رئیس کل دادگستری مازندران در جلسه هیات استانی نظارت، هماهنگی و پیگیری که با محوریت ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها برگزار شد بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌های استان تاکید کرد و گفت: ۲ هزار و ۲۷۱ حکم جایگزین حبس در سه ماهه اول امسال توسط محاکم قضایی استان صادر شده است.
حجت الاسلام محمد صادق اکبری اظهار داشت: زندان، مناسبِ افرادی است که جامعه از آزادی آن‌ها متضرر می‌شود و شایسته است در خصوص افرادی که ضرورتی برای زندانی شدن آن‌ها وجود ندارد از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده شود.
وی افزود: ریاست قوه قضاییه نیز بر کاهش ورودی افراد به زندان با استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس به ویژه در حوزه الزام به انجام خدمات عمومی تاکید داشته اند که این مهم باید مورد توجه ویژه قرار گیرد تا کاهش ورودی به زندان‌های استان را شاهد باشیم.
رئیس کل دادگستری مازندران گفت: آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های کاهش جمعیت کیفری و قوانین و مقررات موجود در این خصوص کاملاً گویاست و بر این اساس باید با مدیریت روسای دادگستری، دادستان‌ها و قضات مرتبط از اعزام افرادی که نیازی به معرفی آن‌ها به زندان وجود ندارد، اجتناب شود.
حجت الاسلام اکبری ادامه داد: بهینه سازی و تکمیل امکانات و تجهیزات لازم برای برگزاری دادرسی الکترونیک در بستر مجازی باید در دستور کار اداره کل زندان‌های استان قرار گیرد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وی تصریح کرد: حتی یک زندانی با وضعیت نامشخص نباید در زندان‌های استان بلاتکلیف باقی بماند و این مهم همچون گذشته باید مورد توجه ویژه مسئولین ذیربط قرار گیرد.

1402/5/9

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :