فاصله بین مدرک و مهارت زیاد است

مدیرکل فنی و حرفه ای مازندران با اشاره به اینکه فاصله بین مدرک و مهارت زیاد است لازم است در جامعه به این موضوع توجه شود، گفت: باور بر این است تا ارزش مهارت در سفره مردم جاری شود.
حسین درویشی با اعلام اینکه در هفته ملی مهارت ۲۰ آموزشگاه فنی و حرفه ای افتتاح می‌شود، اظهار کرد: از ۶ تا ۱۳ مرداد به عنوان هفته ملی مهارت نامگذاری شده است به دلیل نزدیکی با هفته دولت بخش زیادی از این برنامه‌ها در هفته دولت اجرا می شود.
وی نقش مهارت را در تحقق شعار سال مهم و اثرگذار دانست و گفت: سازمان فنی و حرفه ای در تحقق شعار سال به ویژه رشد تولید در مناطق شهری و روستایی نقش بی بدیلی دارد.
مدیرکل فنی و حرفه ای مازندران بر ضرورت مدیریت واحد در امر مهارت افزایی در مازندران تاکید و یادآور شد: برای موفقیت در مهارت افزایی لازم است فعالیت‌های جزیره ای در مازندران از بین برود.
درویشی با اعلام اینکه بعد از چهار دهه این سازمان به زودی دارای اساسنامه می‌شود، خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات فنی و حرفه ای با داشتن اساسنامه حل خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه برای حمایت از مهارت آموزی از ظرفیت خیران استفاده می‌شود، اضافه کرد: در مازندران اساسنامه خیران ملی مهارت نهایی شده است.
مدیرکل فنی و حرفه ای مازندران با اعلام اینکه در مازندران ۲ هزار آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای دارای مجوز هستند که از این تعداد ۱۸۷۹ آموزشگاه فعال هستند، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۵۸ آموزشگاه آزاد با سرمایه گذاری یک میلیارد و ۱۲۳ میلیون تومان بخش خصوصی به سرمایه های مهارتی مازندران اضافه شده است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایسنا، درویشی با اشاره به اینکه ۱۸۶ کارگاه فنی و حرفه ای در مازندران برای به روز رسانی هر کارگاه نیازمند۲.۵ میلیارد تومان اعتبار است، گفت: تامین اعتبار نهایی برای به روز رسانی کارگاه های فنی و حرفه ای با محدودیت های اعتباری دولت امکان پذیر نیست لازم است بخش خصوصی در این زمینه وارد شود.

1402/5/7

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود