شالیزارهای مازندران از تنش خشکسالی خارج شدند

مدیرعامل شرکت آب‌ منطقه‌ای مازندران با اعلام این خبر گفت: خوشه‌های برنج در هزاران هکتار از کشتزار‌هایی که پیش‌بینی می‌شد بر اثر کم‌آبی دچار تنش شوند به بار نشسته‌اند.
حیدر داوودیان در دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب مازندران گفت: با انجام اقدامات متعدد برای مقابله با خشکسالی خوشبختانه خوشه‌های برنج در هزاران هکتار از کشتزار‌هایی که پیش‌بینی می‌شد بر اثر کم‌آبی دچار تنش شوند به بار نشسته‌اند و اکنون در آستانه درو قرار دارند.
وی افزود: با وجود شرایط حادی که امسال برای تامین آب بکشاورزی داشتیم با برنامه‌ریزی‌، مدیریت منابع آب و توزیع مناسب بین شالیزار‌های در معرض خشکسالی، با خسارتی بسیار کمتر از میزان پیش‌بینی شده به پایان فصل زراعی رسیدیم.
به گزارش صبح آمل نیوز، داوودیان با بیان اینکه سطح زیر کشت دچار تنش آبی استان امسال کاهش یافت؛ ادامه داد: پیش‌بینی بروز تنش آبی در ۷۶ هزار هکتار کشتزار‌های مازندران به حقیقت نپیوست و مساحت کشتزار‌های دارای تنش آبی استان در فصل زراعی جاری به کمتر از ۲۰ هزار هکتار رسید.

1402/4/29

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود