عفاف و حجاب اساسی‌ترین باور فرهنگی مردم ایران است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: عفاف و حجاب در زمره اساسی‌ترین باور فرهنگی مردم متدین و کمال جوی ایران اسلامی قرار دارد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، روح الله سلگی در جمع متولیان کانون‌های فرهنگی اجتماعی مازندران اظهار داشت: دولت معتقد است نیازها و مطالبات فرهنگی باید بر بستر فرهنگی پاسخ داده شود.
وی در این زمینه با اشاره به مقوله عفاف و حجاب یادآور شد: عفاف و حجاب در زمره اساسی‌ترین باور فرهنگی مردم متدین و کمال جوی کشورمان قرار دارد و گستره فعالیت‌های این حوزه نیز بر محور فرهنگی است.
این مسئول با اشاره به هنجار شکنی برخی از افراد در این حوزه که متأثر از ناآگاهی و قانون گریزی است اظهار کرد: بر اساس مطالعات انجام شده مراکز رسمی، قاطبه زنان کشورمان معتقد به فرهنگ عفاف و حجاب و پاسدار آن هستند.
سلگی گفت: باید با کار فرهنگی عمیق و تأثیر گذار از سنگرهای فرهنگی انقلاب برابر هجمه‌های سازمان یافته پاسداری کنیم.
معاون استاندار مازندران با بیان اینکه چالش‌های اقتصادی نباید آسیبی به باورهای فرهنگی جامعه وارد کند افزود: فرهنگ به عنوان زیربنای توسعه در خط مقدم سیاست‌های پیشتازانه دولت قرار دارد.
این مسئول خاطر نشان کرد: چارچوب‌ها و اساس فکری جامعه اسلامی مبتنی بر آموزه‌های دینی است که باید همواره مورد تکریم قرار گیرند.
وی با اشاره به عقب ماندگی‌ها در تأمین نیازهای فرهنگی طی دو دهه اخیر افزود: دولت سیزدهم با رویکرد نوین عرصه فرهنگ را به نشاط و بالندگی خواهد رساند.
معاون استاندار مازندران با تاکید بر دین مداری و ولایتمداری مردم دیار علویان که در عرصه ایمان می‌درخشند افزود: مردم مازندران در اوج معرفت و دانایی پیگیر تعالی فرهنگ دینی و اسلامی هستند و مسئولان باید برای تأمین مطالبات آنان بکوشند.

1402/4/21

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :