ممنوعیت قطعه بندی مرغ در کشتارگاه

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در جلسه تنظیم بازار مرغ استان گفت: در شرایط کنونی جامعه گوشت مرغ تبدیل به پروتئین اصلی سفره خانوار شده است و همه حلقه‌های زنجیره تولید در میزان تولید نهایی گوشت مرغ نقش دارند.
حسن عنایتی کلیجی اظهار داشت: همه حلقه‌ها از جوجه تا کشتارگاه اثر خود را روی تولید می‌گذارند و بازار و تولید در امتداد هم قرار دارند.
وی با بیان اینکه سال ۱۴۰۱ با شرایط خاصی در تامین و توزیع نهاده‌ها آغاز شد، گفت: تولید گوشت مرغ همواره دارای تنش و نوسان بوده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار داشت: شرایط تامین غذا شرایط سختی است، ولی با جدیت و همکاری همه عوامل زنجیره تولید و تامین غذا، این کار شدنی است و اگر بازار نباشد تولید معنایی ندارد و این دو به موازارت هم هستند.
عنایتی کلیجی با اشاره به تامین جوجه به عنوان یکی از چالش‌های تولید گوشت مرغ، گفت: مشکل تامین کنجاله سویا نیز یکی دیگر از چالش‌های تولید گوشت مرغ است که در حال رفع شدن است و به اندازه کافی تامین و توزیع خواهد شد.
وی تصریح کرد: در پیش بودن ماه محرم و ولیمه حجاج باعث افزایش تقاضا شده است که لازم است افزایش تولید داشته باشیم تا پاسخگوی نیاز شهروندان باشیم.
رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار داشت: مازندران قطب صنعت طیور کشور است، ولی سایر استان‌ها با شتاب زیادی در حال رسیدن به جایگاه مازندران در این صنعت هستند و این در حالی است که مازندران باید همچنان رتبه اول تولید و پیشانی صنعت طیور کشور باشد.
وی با بیان اینکه تعهد داریم روزانه ۱۵۰ تن مرغ میدان بهمن تهران را تامین کنیم، ادامه داد: معمولا ۷۰ درصد این تعهد عملی می‌شود و باید تلاش کنیم تعهد ۱۰۰ درصدی در این زمینه داشته باشیم.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل ازخبرگزاری صداوسیمای مازندران، عنایتی کلیجی با اعلام ممنوعیت قطعه بندی مرغ بجز در موارد اصلاحی در کشتارگاه ها، اظهار کرد: در تولید گوشت مرغ مشکلی نداریم، اما در توزیع و قیمت مرغ با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستیم.

1402/4/20

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود