بزرگ‌ترین جشن ملی غدیر در دیار علوی پرور آمل برگزار می شود

امام جمعه آمل با بیان اینکه کسی که واقعا غدیر را درک کرده باشد تنها در راه ولایت گام برمی دارد، گفت: راه ولایت همان راه پیامبر اکرم (ص) و جاری و ساری کردن اسلام اصیل است، اسلام ناب که به تعبیر امام راحل در مقابل اسلام آمریکایی می ایستد. بنابراین باید توجه کنیم که واقعه غدیر تنها یک رخداد تاریخی نیست بلکه یک نگرش و جهان بینی است.
حجت‌الاسلام ابراهیم یعقوبیان اظهار داشت: غدیر حادثه زنده ای است که باید امروز بیش از هر زمان دیگری به ابعاد مختلف آن توجه کرد، آنچه که در واقعه غدیر حایز اهمیت است کیفیت ابلاغ و اجرای دستور الهی از سوی پیامبر (ص) است که گفت وگو و منطق و خط مشی جامعه اسلامی را مشخص می کند و طبق آنچه که از معارف دین سراغ داریم سعادت جامعه را معرفی می کند چراکه مسیر رشد و سعادت زمانی امکان پذیر است که علاوه بر حاکمیت ارزش های اسلامی، راهبری و مدیریت جامعه در اختیار حاکمان صالح باشد،
وی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده با استقبال خوب مردم دوستدار آل الله و ولایت پذیر 138موکب در جشن عید غدیر آمل فعال می شوند.
یعقوبیان تصریح کرد: تاکنون هنرمندان، گروه های مردم نهاد، ورزشکاران، موسسات قرآنی، گروه‌های جهادی، مراکز نیکوکاری، هیات های مذهبی، مدافعان حرم برای در اختیار گرفتن موکب ها اعلام آمادگی کردند.
به گزارش صبح آمل نیوز، وی از اعلام آمادگی 13 کشور خارجی برای شرکت در همایش بین المللی غدیر در آمل خبر داد و افزود: رایزن‌ها، سرکنسولی و ارشد‌های فرهنگی کشور‌های عربستان، یمن، عراق، لبنان، سوریه، هند، چین، پاکستان، افغانستان، روسیه، استرالیا، ساحل عاج و آفریقای جنوبی برای شرکت در همایش بین المللی غدیر اعلام آمادگی کردند.
امام جمعه آمل، اظهار داشت: هدف اصلی از دعوت نمایندگان ارشد فرهنگی این کشور‌ها، اعلام سابقه تاریخ شیعه، ارائه آثار مکتوب درباره امام علی (ع) و عترت (ع) و همچنین شناسایی مراکز علمی و پژوهشی این کشور‌ها در حوزه‌های اعتقادی وترویج شیعه می باشد.
یعقوبیان از مسیر دو کیلومتری جشن غدیر خبر داد و گفت: افتتاحیه جشن غدیر با برپایی پرچم امیرالمؤمنین آغاز می‌شود که مسیر این جشن از میدان ۱۷ شهریور به میدان قائم به طول دو کیلومتر با برپایی ۱۳۸ موکب برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه آمل به عنوان پایتخت دیار علویان امسال بزرگ‌ترین جشن ملی غدیر را برگزار می‌کند، افزود: این جشن به مدت دو روز پانزدهم و شانزدهم تیرماه به اجرا در می‌آید.
امام جمعه آمل با اشاره به اینکه محوریت این جشن در چند قالب فرهنگی، ورزشی، هنری و علمی انجام می‌شود، عنوان کرد: فعالیت‌های خدماتی با هماهنگی اتاق اصناف، حضور ورزشکاران با اجرای ورزش‌های نمایشی و رزمی، برپایی گروه‌های فرهنگی، برپایی سفره عقد، هدیه به متولدین نوزادان در شب عید غدیر در دو بیمارستان امام علی(ع) و شمال از جمله برنامه‌های این عید است.
یعقوبیان به جایگاه رسانه در جامعه اشاره کرد و گفت: رسانه نقش جریان‌سازی و تاثیر بزرگی در اتفاقات یک جامعه دارند و نقش سلبی را در جهان رسانه دیده می‌شود و به عنوان سربازان عرصه مقابله جنگ نرم پیشگام هستند.
به گزارش صبح آمل نیوز، وی با تاکید براینکه از آنجایی که آمل به عنوان نخستین شهری که با سادات حسنی بیعت کرده و نخستین شهری که فرهنگ شیعه را پذیرش کردند؛ خاطرنشان کرد: یکی از مباحث مهم روان شناسی و شاخصه‌های نشاط و سرور یک جامعه همبستگی است و این همبستگی بزرگ در ایام محرم و اربعین اتفاق می‌افتد و آن اشک جهت اندوه و غم نیست بلکه نشانه بهجت قلبی به امام حسین(ع) است برپایی جشن عید غدیر نیز به دنبال ایجاد این همبستگی بین مردم است لذا برای غدیر باید هر سال برنامه قوی برگزار کرد.

1402/4/12

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :