۲۸۰ میلیارد تومان به تسهیلات اشتغالزایی در مازندران تخصیص یافت

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مازندران از تخصیص ۲۸۰ میلیارد تومان وام اشتغالزایی توسط بنیاد برکت در استان خبر داد و گفت: ۹۷ درصد مشاغل خانگی و خرد از پایداری برخوردار هستند.
سید رضا هادیان با اشاره به این موضوع که جز ۲ بند ب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ مربوط به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال‌زا است، افزود: هدف ما رفع مشکلات جوانان به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای شغل است.
وی افزود: در همین راستا موفق شدیم با ظرفیت‌های شبکه‌ای یعنی ۳۰ تسهیلگر که در تمام شهرستان‌های استان به طور فعال مستقر کردیم، آن دسته از مشاغل خرد و خانگی که نیاز به فعالیت و گسترش بیشتر دارند را شناسایی کنیم.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان مازندران در ادامه اظهار کرد: بانک‌های پارسیان، ملی، سپه، مهر، صادرات، ملت و تجارت در خصوص این طرح با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان مازندران همکاری می‌کنند. تاکنون از این محل ۲۸۰ میلیارد تومان وام به طرح‌های اشتغال خرد و خانگی پرداخت شده است که ۸۵ درصد از سهم مصوب استانی برای بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را شامل می‌شود، همچنین مصوب شد با همکاری بانک‌های عامل این عملکرد طی مدت باقیمانده به ۱۰۰ درصد تحقق یابد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، هادیان در ادامه افزود: نظام تسهیلگری بنیاد برکت موظف به پایش و پایداری مشاغل است‌. تا امروز تمام مشاغل و کارگاه‌هایی که ایجاد کردیم تنها با ۳ درصد ریزش مواجه بوده است و ۹۷ درصد از مشاغل خرد و خانگی از پایداری کامل برخوردار هستند.

1402/4/6

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود