۷ روستا و شهر گزنک آمل نیز امسال از نعمت گاز برخوردار خواهند شد

سرپرست معاونت عمرانی استانداری مازندران گفت: با تخصیص هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار عملیات گازرسانی به مناطق بالادست ۹ شهرستان استان در حال اجرا است.
احمد توکلی در بازدید از عملیات گازرسانی به بخشهای بلده و کجور با بیان اینکه فعالیت اجرایی گازرسانی مناطق بالادست و کم برخوردار استان مازندران در دولت حجت الاسلام رئیسی شتاب گرفته است، اظهار کرد: مازندران به دلیل گستردگی و برخورداری از شرایط جغرافیایی خاص، اجرای گازرسانی با سختی‌هایی در مناطق کوهستان همراه است که هم اکنون با تخصیص هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار گازرسانی روستاهای بالادست ۹ شهرستان در حال اجرا است.
وی با اشاره به اینکه منطقه شرق مازندران در آستانه منطقه سبز گازرسانی شدن است و گازرسانی شرق مازندران امسال پایان می‌پذیرد، افزود: گازرسانی ۶ روستای منطقه هزارجریب شهرستان بهشهر و گلوگاه در حال اجرای بوده و فقط ۲۰ درصد از حجم کار باقی مانده است.
توکلی با اشاره به اینکه شهرستان بابل نیز در حال حاضر گازرسانی به منطقه شیخ موسی و ۱۰ روستا کوهستانی در حال اجرای خط تغذیه است و شبکه داخلی روستاها نیز درحال اجرا است، تصریح کرد: ۷ روستا و شهر گزنک آمل نیز امسال از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه طرح گازرسانی به سه شهر و ۱۸۵ روستای کوهستانی و سخت‌گذر شهرستان‌های نوشهر، نور و آمل با اجرای خط تغذیه گازرسانی بخش ونوش با ۹ پیمانکار در حال فعالیت اجرایی هستند که از ۲۲۰ کیلومتر، ۱۸۰ کیلومتر خط تغذیه است و در حال حاضر ۶۰ کیلومتر اجرا شده است، یادآورشد: در مرزن آباد چالوس نیز عملیات اجرایی گازرسانی به روستاها در حال اجراست و ۹ روستا تعیین پیمانکار شد و ۵ روستا هم در مرحله انتخاب پیمانکار است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از مهر، توکلی گفت: از ۳ هزار و ۶۱۳ روستا مازندران، ۲ هزار و ۵۷۷ روستا از نعمت گاز برخوردار هستند و از ۶۱ شهر، ۵۹ شهر تاکنون گازدار شدند و همچنین تاکنون ۲۱ هزار و ۹۰۰ کیلومتر شبکه گذاری در مازندران انجام پذیرفت.

1402/3/31

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :