افتتاح بزرگترین سدمخزنی شمال کشورنیازمند اعتبار ۳ هزار میلیارد تومانی است

استاندار مازندران، تسریع در روند ساخت سدمخزنی هراز درشهرستان آمل را برای استان دارای اهمیت خواند و گفت: برای مراحل باقیمانده ساخت سد هراز به بیش از ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
سید محمود حسینی پور در حاشیه بازدید از سدهراز و جاده جایگزین و بالادست این سد افزود: روند تکمیل سد هراز در دوسال گذشته سرعت خوبی داشته و تاکنون بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان توسط دولت برای روند ساخت این سد هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه در هفته جاری برای سرعت بخشیدن به روند ساخت سد هراز آمل جلسه‌ای در قالب گره گشایی از این طرح مهم عمرانی دراستان برگزار خواهد شد، گفت: برای تامین اعتبار مورد نیاز درمراحل ساخت سد هراز از ظرفیت مولد سازی و تهاتر که یک ظرفیت خوبی است استفاده خواهد شد.
استاندار مازندران با تاکید براینکه با توجه به محدودیت‌های آبی پیش روی دراستان، سرعت بخشیدن و تکمیل هرچه سریعتر ساخت سدهراز آمل برای استان بسیار حائز اهمیت و استراتژیک است، در حال حاضر تمامی دستگاه‌های مرتبط با این طرح وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهند اما تامین مالی مهمترین مسأله برای این طرح است.
حسینی پور ادامه داد، درحال حاضر علاوه بر ظرفیت استانی، تلاش خواهیم کرد تا از اعتبارات ملی برای شتاب بخشی به روند تکمیل این سد بهره گیریم.
وی درخصوص زمان تکمیل وافتتاح سد هراز به عنوان مطالبه جدی مردم آمل گفت، اگر منابع مالی مورد نیاز سد بدون احتساب قیمت سال های آینده به موقع تامین شود، حداقل تا سه سال آینده سد هراز آمل افتتاح خواهد شد.
استاندار مازندران با اشاره به اینکه مسیرساخت جاده جایگزین سد نیز روند قابل قبولی دارد ودرحال حاضر در روزهای ترافیک اجازه تردد داده می شود، گفت: حجم بالای تردد خودروها درجاده هراز وهمزمانی ساخت سدهراز وعرض کم جاده درمحدوده سد درچند سال اخیر باعث ترافیک دائمی وسنگین درروزهای تعطیل می شود که ازاین بابت ازمردم منطقه چلاو، روستاهای اطراف وحتی مسافران عبوری عذرخواهی می‌کنم.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایسنا، وی افزود: تلاش خواهیم کرد حداقل تا خرداد ماه سال آینده جاده ۱۱ کیلومتری بالادست سد هراز به طور کامل تکمیل وافتتاح وتردد دراین مسیر بهتر شود.

1402/3/28

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :